Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Na Kozanowie we Wrocławiu lekcje przyrody czy geografii nie muszą odbywać się w klasie. Przy Szkole Podstawowej nr 33 na ulicy Kolistej powstało piękne miejsce do edukacji geologicznej dla najmłodszych. Dzieci mogą poznać tu jak wyglądają skały występujące na Dolnym Śląsku.

Minerały są opisane. Można je dotknąć, a nawet się do nich przytulić

W ramach zadania zrealizowano ścieżki, ustawiono kameralne ławki do wypoczynku w cieniu drzew, a przede wszystkim przygotowane zostały olbrzymie skały, które tworzą tu edukacyjną ścieżkę geologiczną.

Zainteresowani dowiedzą się z tablic informacyjnych jak wygląda minerał, gdzie można go znaleźć na Dolnym Śląsku i w Polsce. Poznamy tu i możemy dotknąć m.in. piaskowiec, dolomit, granit czy bazalt.

W pobliżu działać będzie także stacja pomiarowa temperatury, ciśnienia, wilgotności oraz poziomu zanieczyszczenia powietrza. Jest tu także otwór do obserwacji wód gruntowych. Tego typu urządzenia pozwolą dzieciom nie tylko poznać geologię, ale również elementy meteorologii, hydrologii czy ochrony środowiska. Teren ścieżki edukacyjnej został oświetlony 8 latarniami w stylu parkowym, w pobliżu pojawiły się nowe nasadzenia. Inwestycja została zrealizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Kosztowała ponad 630 tys. zł.

Źródła: ZIM