Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Od 1 kwietnia znowu będzie można podziwiać Ogród Japoński w parku Szczytnickim. Jego ważnym elementem jest mostek „Yumedono Bashi”, który został zimą pieczołowicie odbudowany.

Kultowy mostek w Ogrodzie Japońskim już niebawem będzie otwarty po remoncie

Prace remontowe objęły m.in. wymianę zużytych bali i elementów konstrukcji, dachu pawilonu widokowego na mostku, fragmentu chodnika prowadzącego na pomost. Inwestycja kosztowała blisko 700 tysięcy złotych. Drewniany mostek z pawilonem widokowym jest jednym z najważniejszych elementów ogrodu założonego w roku 1913 wokół dawnego stawu Ludwiga Theodora Moritza-Eichborna, jako jedną z ekspozycji Wystawy Sztuki Ogrodowej w ramach Wystawy Stulecia.

Ogród to prawdziwa perełka przyrodnicza Wrocławia. Bogata dendroflora ogrodu liczy około 200 gatunków i odmian drzew i krzewów. Część okazów pochodzi z okresu przedwojennego, np. okazałe ponad 200-letnie dęby, wiekowe cisy, różaneczniki katawbijskie i azalie pontyjskie. Spośród blisko 100 gatunków roślin z Dalekiego Wschodu i szczególnie z Japonii na uwagę zasługują: miłorząb dwuklapowy, modrzewnik chiński, klon grabolistny, czy szupin chiński. Do młodszych okazów sadzonych w latach 60. i 70. XX wieku należą interesujące metasekwoja chińska i sosna koreańska. Uroku temu miejscu dodają kaskady męska otoko-daki, i żeńska onna-daki, pawilon herbaciarni - azumaya.

Wstęp do Ogrodu Japońskiego jest płatny. Bilety kosztują: 21 złotych (normalny) i 14 zł (ulgowy). Mniej zapłacą uczestnicy programu Nasz Wrocław i Nasz Wrocław MAX. 140 złotych kosztuje bilet 10-krotnego wejścia do ogrodu w ciągu sezonu. Bezpłatnie na teren ogrodu wchodzą dzieci do 3 lat i osoby z niepełnosprawnością. Ogród jest otwarty od godz. 9 do 19.

Źródła: ZZM