Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Wrocław tworzy nowe atrakcyjne zielone przestrzenie dla mieszkańców. Takie właśnie miejsce powstanie na Starym Mieście między ulicą Nowy Świat, a Arsenałem. Obok wybudowany będzie ciąg pieszo-rowerowy, a na ulicy Cieszyńskiego cykliści będą mieli pierwszeństwo.

Przy skwerze Owińskiego powstanie park kieszonkowy

– Będziemy na zieleńcu Tadeusza Szczęsnego Owińskiego urządzali park kieszonkowy, który w przyszłości powinien stać się zieloną przystanią na planowanym ciągu pieszo-rowerowym, który od ulicy Grodzkiej prowadzić ma koło „Krzesła Kantora”, poprzez mające powstać tu przejście dla pieszych przez Nowy Świat w kierunku Arsenału. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w trakcie przetargu na zadanie w ramach, którego mamy zyskać utwardzoną alejką na obecnym przedepcie oraz drewniany taras wykorzystujący walory widokowe Odry i budynku Arsenału – opowiada prezydent Jacek Sutryk.

Całość założenia dopełni zieleń. A więc urządzenie rabaty bylinowej o charakterze łąkowym, z mieszanych grup bylin z dodatkiem traw rabatowych i roślin cebulowych oraz pojedynczymi krzewami wierzby purpurowej w odmianie karłowej.

Ta okolica zmieni się nie do poznania. Właśnie zapadła bowiem decyzja o budowie drogi przyjaznej dla rowerzystów na ul. Cieszyńskiego przy której stoi Arsenał. Powstanie tu prawdziwa ulica rowerowa, gdzie cykliści będą mieli pierwszeństwo nad do autami. Podobne rozwiązanie od lat sprawdza się na ul. Nowej w okolicy Bastionu Sakwowego. Wrocławskie Inwestycje niebawem będą szukać projektanta tej trasy oraz drogi rowerowej przy skwerze Owińskiego.

Źródła: ZZM