W tym roku odbędą się jeszcze cztery szkolenia podstawowe z pierwszej pomocy: 17 października, 7 i 21 listopada oraz 5 grudnia. Szkolenia są bezpłatne, przeznaczone dla osób dorosłych. Żeby wziąć w nich udział, wystarczy zapisać się na stronie wcrs.pl/wapp. Formularze są dostępne dwa tygodnie przed terminem szkolenia. Na stronie jest informacja o dokładnej dacie zapisów na najbliższe szkolenie.
- Szkolenia cieszą się ogromną popularnością, a miejsca na nie rezerwowane są w kilkadziesiąt minut - mówi Ewelina Konik, zastępca dyrektora WCRS ds. aktywizacji i edukacji społecznej - To zasługa zarówno programu, nastawionego przede wszystkim na praktykę, jak i prowadzących, którzy - jako ratownicy medyczni - mają ogromną wiedzę i potrafią skutecznie się nią dzielić z innymi. Dostajemy wiele pozytywnych opinii, które otrzymujemy od uczestników szkoleń. Chwalą oni nie tylko atmosferę czy organizację szkoleń, ale przede wszystkim nacisk na praktykę - dodaje.
Dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przygotowane zostały tematyczne szkolenia pediatryczne. W pierwszym tygodniu października na stronie wcrs.pl/wapp pojawią się informacje o zapisach. Te spotkania są ukierunkowane na pomoc udzielaną dzieciom, często pytają o nie osoby pracujące w przedszkolach czy szkołach, rodzice, dziadkowie, opiekunowie.
Punkty WAPP są obecne na wielu piknikach i wydarzeniach plenerowych. To miejsca gromadzące tysiące uczestników, spośród których każdy może spróbować swoich sił w prowadzeniu skutecznej resuscytacji. Obsługą punktów zajmują się instruktorzy WAPP, można ich dopytać np. o fakty i mity związane z pierwszą pomocą czy konkretne przykłady udzielania pomocy. Sporą dawkę wiedzy można też znaleźć na facebookowym profilu Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy.
Szkolenia są bezpłatne, a kampania jest finansowana z miejskich środków. Rokrocznie w ramach WAPP na kursach standardowych i tematycznych szkoli się ok. 3000 osób. Łącznie z osobami odwiedzającymi stoiska podczas wydarzeń, to już przeszło 50 000 osób, które przez ponad 5 lat trwania projektu zdobyły wiedzę i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy.