Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Od niedzieli 12 czerwca wracają po 22 latach pociągi pasażerskie na trasę do Sobótki i Świdnicy. Na terenie stolicy Dolnego Śląska PKP PLK wybudowała dwie nowe stacje Wrocław Wojszyce na wysokości ul. Grota-Roweckiego i Wrocław Partynice przy ul. Zwycięskiej w pobliżu wejścia na tor wyścigów konnych.

Nowy przystanek kolejowy Wrocław Partynice powstał tuż obok wejścia na tor wyścigów konnych

Nie wszystkie pociągi jadące w kierunku Sobótki i Świdnicy Miasto się tu zatrzymają, ale te które to zrobią z dworca Wrocław Główny na Wojszyce mają dojechać w 7 minut, a Partynice 11 minut. To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, którzy szybko dojadą nie tylko na tor wyścigów konnych, ale i do rozwijających się osiedli na Partynicach czy Wojszycach. Tak szybko nie dotrze się tu bowiem z centrum w żaden inny sposób.

W związku z powrotem pociągów osobowych na trasę w kierunku Sobótki zamykane będą rogatki m.in. na ulicach: Buforowej, Grota Roweckiego i Zwycięskiej. Miasto informuje o tym kierowców na tablicach świetlnych prosząc o ostrożność i nie jeżdżenie na pamięć. Na początek na tej trasie ma kursować 8 par pociągów, potem liczba ma ich wzrosnąć do 11.

Za bilet normalny na pociąg osobowy relacji Wrocław-Świdnica pasażerowie zapłacą 17,80 zł. Podróż na trasie Wrocław - Sobótka to koszt 13 zł.

Pociągi mają jeździć z prędkością nawet do 120 km/h. Na trasie między Wrocławiem Głównym, a Świdnicą Miasto podróżni skorzystają z 14 przystanków z nowymi peronami.

Wartość inwestycji to blisko 217 mln zł.

Nasz Wrocław Kolej jak korzystać i zyskać?

Po Wrocławiu można jeździć tanio posiadając bilet kolejowy. Co trzeba zrobić? Z biletu Nasz Wrocław Kolej korzystać mogą uczestnicy programu Nasz Wrocław, z aktywnym statusem podatnika, którzy posiadają bilety miesięczne na przejazdy koleją po Wrocławiu. Bilet Nasz Wrocław Kolej można kupić jeśli posiadacie miesięczny, imienny bilet kolejowy za co najmniej 104 zł, który uprawnia do przejazdu w obie strony (tam i z powrotem), wystawiony jest na trasę, której punktem początkowym i końcowym jest stacja lub przystanek kolejowy zawierający w nazwie „Wrocław” lub „Iwiny”, kupiony jest w kolejowej taryfie podstawowej (normalnej) lub taryfie RAZEM: normalny lub z ulgą ustawową (za okazaniem dokumentu potwierdzającego tę ulgę), kupiony został w formie papierowej - w kasie kolejowej, automacie biletowym przewoźnika kolejowego lub u obsługi pociągu. Co zyskasz? Nasz Wrocław Kolej to imienny, miesięczny bilet uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach komunikacji miejskiej. Jeżeli będziesz miał bilet miesięczny na przejazdy pociągiem, korzystanie z wrocławskich tramwajów i autobusów kosztować będzie 1 zł miesięcznie (ulgowy 0,50 groszy).

Źródła: PKP PLK