W centrum przy ul. NA Grobli poznacie nie tylko historie tych archaicznych wynalazków, ale przede wszystkim przetestujecie ich działania. Zegar, który dzisiaj mamy w telefonie, komputerze czy na ręce umożliwia nam łatwą orientację w czasie, niegdyś nie był powszechny. Zegary wodne pokażą zwiedzającym jak w przeszłości radzono sobie z organizowaniem dnia.
W Hydropolis dowiecie się, jak działa słynna śruba Archimedesa. W czasach starożytnych czasach zrewolucjonizowała pracę przy nawadnianiu pól oraz usuwaniu wody i zanieczyszczeń np. z okrętów. Z kolei bania Herona to pierwowzór dzisiejszej turbiny parowej, który został skonstruowany w I wieku około roku 60 n.e. przez Herona z Aleksandrii. Co ciekawe, w starożytności wynalazek nie znalazł żadnego praktycznego zastosowania. Prawdopodobnie służył jako gadżet ku uciesze władców - mecenasów czy obserwatorów.
Hydropolis to niezwykłe miejsce na turystycznej mapie Wrocławia, które łączy naukę, technologię i ekologię. Każdy, kto tu przyjdzie, może odkryć tajemnice wody, a także dowiedzieć się jakie były jej początki na Ziemi, czy jaką rolę w naszym życiu pełni ta najcenniejsza substancja na świecie. Wykorzystaj ferie, by połączyć zabawę z nauką i przenieść się w czasie do starożytnych wynalazków, które zmieniły świat!