Artyści z całego świata opanują w sobotę i niedzielę (20-21 sierpnia) wrocławski Rynek. Rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu BuskerBus. To impreza gromadząca tłumy.

BuskerBus gromadzi tłumy na wrocławskim Rynku. Impreza jest organizowana od 1997 roku

Cyrkowcy, akrobaci, muzycy, iluzjoniści, mistrzowie żonglerki pojawią się w sercu stolicy Dolnego Śląska. Przyjadą m.in. z maczetami, łukiem, rolla bolla, urządzeniami do akrobatyki powietrznej. W tym roku przylecą do nas z: USA, Urugwaju, Argentyny, Chile, Hiszpanii i z wielu innych krajów. Większość z nich wystąpi w Polsce po raz pierwszy. W programie są spektakle absolwentów szkół cyrkowych w Rosario, Sztokholmie, w Turynie, jak i samouków.

Występy będą odbywać się na specjalnych przystankach na Rynku. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba się tobie pokaz, zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, wrzuć performerom coś do kapelusza albo skrzynki. Na festiwalu nie ma barierek ani krzeseł.

Każdy busker przed pokazem wyznacza liną lub gestem swoją uliczną scenę na której występuje. Festiwal teatrów ulicznych organizowany jest od 1997 roku. Jego inicjatorem był nieżyjący już Romuald Popłonyk.

Źródła: BuskerBus