Podczas inwestycji wzmocniono i uzupełniono ubytki kamienne wieżyc - secesyjnych cokołów z wyjątkowego czerwonego piaskowca, naprawione zostały powierzchnie przyczółków, odtworzone zostały powłoki antykorozyjne wszystkich elementów stalowych, naprawiono balustrady oraz dokonano renowacji stylowych, ozdobnych lamp przymocowanych do konstrukcji mostu.
Wyremontowane zostały chodniki. Konstrukcja przeprawy odzyskała oryginalny zielony kolor. Został on odnaleziony po warstwami farby. Obecny most Zwierzyniecki stoi w tym miejscu od 1897 roku. Jednak już w XVII wieku istniała w tym miejscu drewniana przeprawa.
W ramach remontu wykonana została replika tablicy pamiątkowej zdobiącej przed wojną południowo-zachodni pylon mostu. Pod widniejącą na bramie mostowej kamienną inskrypcją, upamiętniającą lata jego budowy, do 1945 roku (czyli do rozpoczęcia polonizacji Wrocławia i usuwania niemieckich napisów z przestrzeni miejskiej) widniała brązowa tablica. Replika tablicy w języku niemieckim, upamiętniająca zakończenie budowy mostu Zwierzynieckiego w 1655 r., powróciła na most. Oprócz napisu w języku niemieckim można zobaczyć tam neptuna i syrenę.
Dodatkowo pojawiła się tam tablica z tłumaczeniem w języku polskim: „Ponad leniwym nurtem rzeki drewniany trwałem przez stulecia, teraz ze stali i kamienia zdobię żeglowny szlak”.