Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Port Lotniczy Wrocław w 2023 roku obsłużył największą liczbę pasażerów w swojej historii. Na podróż z lotniska im. Mikołaja Kopernika zdecydowało się 3 891 553 osób. W minionym roku po raz pierwszy w historii z Wrocławia latamy do Seulu.

Siatka połączeń na wrocławskim lotnisku stale jest rozbudowywana

Dotychczas rekordowy był rok 2019. Jak podkreślają władze portu lotniczego, w którym udziały ma miasto, dzięki zaangażowaniu pracowników ten wynik został poprawiony o blisko 350 tysięcy. W 2023 roku Port Lotniczy Wrocław obsługiwał regularnie połączenia 9 linii lotniczych oraz przewoźników czarterowych, a liczba podróżnych obsłużonych przez port w ramach lotów czarterowych wzrosła o blisko 24% w porównaniu z 2019 rokiem. Na wzrost liczby pasażerów wpływ miały także zwiększone częstotliwości połączeń w popularnych kierunkach. Pasażerowie bardzo chętnie latają do Londynu, Monachium czy Frankfurtu nad Menem. W siatce połączeń pojawiły się nowe, atrakcyjne miejsca lotów jak marokański Agadir, hiszpańska Walencja czy bezpośrednie połączenie z Seulem, które od listopada jest wizytówką wrocławskiego lotniska. Władze portu stawiają sobie plan, aby w przyszłym roku przekroczyć liczbę 4 milionów obsłużonych pasażerów.

Bodźcem do bicia rekordów w kolejnych latach będzie planowana rozbudowa lotniska. Realizowana przy dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej modernizacja pozwoli zwiększyć przepustowość portu. Cały czas trwają także prace nad rozwojem letniej siatki połączeń. W rozkładzie lotów na stałe zagoszczą nowe kierunki, takie jak Helsinki czy Marsylia oraz wracające do oferty Oslo i Kopenhaga obsługiwane przez norweskie linie Norwegian. Do stolicy Danii pasażerowie będą mogli polecieć już od 1 kwietnia. Do wyboru będą mieli 3 połączenia w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek). Do Oslo z kolei ze stolicy Dolnego Śląska polecimy od 20 czerwca. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy.

Źródła: Port Lotniczy