Pracownie zlokalizowane są na czterech różnych piętrach, w dwóch budynkach. WPT udostępnia na wyłączność jedną lub kilka pracowni, ale też możliwe jest współdzielenie przestrzeni z innymi podmiotami. Do dyspozycji klientów pozostają też pomieszczenia pomocnicze, w których znajdują się m.in. autoklawy, dejonizatory, wytwornice płatków lodu, lodówki, zamrażarki. Wszystko, co niezbędne w codziennej pracy laboratoryjnej. Ważne są też tu kryteria techniczne, takie jak odpowiednie warunki wentylacyjne czy odporność ogniowa.
Niektórzy klienci potrzebują określonych przestrzeni, inni zdefiniowanej czystości pomieszczeń, konkretnego standardu wykonania. Ofertę laboratorium wyróżnia wielopłaszczyznowość wsparcia. Współpracująca z nim firma nie musi inwestować w budowę własnych przestrzeni laboratoryjnych, co jest drogie, rozciągnięte w czasie, wymaga specjalistycznej i fachowej wiedzy, dokumentacji, wreszcie odpowiedniego doboru projektantów, ekspertów i podwykonawców. To długi i kosztowny proces.
- U nas przedsiębiorca nie musi się o to martwić. Oferujemy gotowe rozwiązanie, dostępne nawet w ramach pomocy de minimis, na preferencyjnych warunkach finansowych - mówi Katarzyna Piwowarczyk, kierownik Zespołu Laboratoriów Chemicznych i Bioinżynieryjnych WPT.
W laboratorium chemii i biotechnologii prowadzone są także szkolenia m.in. z chromatografii gazowej i z wysokosprawnej chromatografii cieczowej. Udział w nich biorą studenci, przedsiębiorcy i ich pracownicy.
Z WPT są takie firmy takie jak Captor Therapeutics SA, Apeiron Synthesis SA, QNA Technology SA czy Healthcann SA.