Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Trwają zaawansowane prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego przy południowym nabrzeżu rzeki Oławy. W wakacje mieszkańcy będą mogli już korzystać z tej malowniczej trasy przez wrocławska Amazonię.

Wrocławska Amazonia zmienia się dla mieszkańców

– Aż trudno uwierzyć, że są tak dzikie miejsca we Wrocławiu. A przecież to Przedmieście Oławskie i malownicze nabrzeża Oławy, które przechodzą właśnie metamorfozę. Cywilizujemy odrobinę wydeptany szlak spacerowy, biegnący pomiędzy kładką Siedlecką a mostem Rakowieckim – mówi prezydent Jacek Sutryk.

Ze względu na unikalną wartość przyrodniczą wrocławskiej Amazonii, trasa prowadzi po śladzie wydeptanej dzikiej ścieżki. Nawierzchnia mineralna typu parkowego zapewni dobrostan fauny i flory w tym rejonie. Ze względu na przyrodę nie będzie oświetlana. Obszary te zamieszkuje 26 gatunków ptaków, 6 gatunków nietoperzy , jaszczurki, żaby, krety, norki, wiewiórki i oczywiście bobry Powstający na odcinku 1310 m szlak będzie znakomitym uzupełnieniem bulwaru ciągnącego się od mostu Oławskiego i ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż Krzywej Grobli. – Budowa trasy pieszo-rowerowej jest realizowana w ramach dwóch projektów Wrocławskiego Budżetu i za niespełna dwa miesiące spotkamy się tutaj na spacerze – deklaruje prezydent Sutryk.

Źródła: ZDIUM