Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Uczniowie LO nr XIV i LO nr X oraz ich koledzy z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej stworzyli bezpłatną aplikację do nauki historii. E-storia ma ułatwić opanowanie przedmiotu na poziomie maturalnym.

W ostatecznym kształcie aplikacja będzie też posiadać m.in. notatki do lekcji oraz sekcję przygotowującą do egzaminu maturalnego z historii.

E-storia to aplikacja edukacyjna mająca pomóc w nauce i wzbudzić zainteresowanie młodych osób historią Polski oraz świata. Wśród jej dziesięciu twórców są m.in. wielokrotni finaliści i laureaci olimpiad oraz międzyszkolnych konkursów historycznych, wiedzy o społeczeństwie, a także ze znajomości prawa.

– Tworzyliśmy aplikację z myślą o kolegach uczących się w szkołach średnich. Jednak może korzystać z niej każdy, kto chce nauczyć się więcej bądź powtórzyć zdobytą wiedzę – mówi Michał Burduk, jeden z twórców. – Dzięki nowoczesnemu interfejsowi aplikacja pozwala na skuteczne zapamiętywanie nowych informacji oraz śledzenie swoich postępów – dodaje.

Projekt społeczny e-storia tworzono w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Zagadnienia oparte zostały na obowiązującej podstawie programowej. Przygotowano także wersję w języku ukraińskim.

– Korzystając z aplikacji można wybrać zakres tematyczny testu oraz jego poziom trudności. W statystykach dowiemy się np., ile czasu zajęło nam jego rozwiązanie i jaki był średni czas odpowiedzi – opowiada Michał Burduk.

W ostatecznym kształcie aplikacja posiadać będzie również testy do każdego tematu z zakresu podstawy programowej, notatki do lekcji oraz sekcję przygotowującą do egzaminu maturalnego z historii. – Jesteśmy dumni z naszych uczniów, w ten projekt włożyli mnóstwo pracy. Uczą się też pracy w zespole – mówi Anna Maćkowska, dyrektorka XIV LO.

Twórcy aplikacji

Adam Mazurek, Michał Burduk, Stanisław Koziarski, Cyprian Maciąg, Maksymilian Malinowski, Kornel Mruczek, Tobiasz Żelichowski, Filip Dubaniewicz , Wiktor Pokrywka i Patryk Dubaniewicz.

Źródła: Wrocław