Po roku gry w beniaminku Tauron Ligi do Volleya Wrocław wraca Anna Bączyńska. W Opolu 26-latka grała jako atakująca, jednak w ekipie Michala Maška będzie jedną z przyjmujących. Nową twarzą w zespole jest natomiast Dominika Witowska, aktualna wicemistrzyni kraju.

Anna Bączyńska zmienia profesję. W Opolu atakowała, we Wrocławiu ma przyjmować.

Anna Bączyńska to 26-letnia zawodniczka pochodząca z Krakowa, która przygodę z siatkówką rozpoczynała w tamtejszej Armaturze, a później rozwijała umiejętności w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Kolejnymi przystankami były Bydgoszcz i Krosno, a debiut na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zaliczyła w Legionovii Legionowo (2016/2017). Występowała tam przez dwa lata w roli atakującej, a następnie trafiła do Radomki Radom, gdzie została przyjmującą. Bardzo szybko została jednak wypożyczona do Grotu Budowlanych Łódź i to z nim związała się na następne dwa lata.

Jako przyjmująca Budowlanych została z łódzkim klubem wicemistrzynią Polski (2019), a w sezonie 2020/2021 założyła koszulkę Volleya. W barwach wrocławskiego klubu przekroczyła granicę 1000 punktów zdobytych w najwyższej klasie rozgrywkowej i po roku gry na Dolnym Śląsku przeniosła się do beniaminka Tauron Ligi, UNI Opole.

Tam powróciła na pozycję atakującej i była podstawową zawodniczką ekipy Nicoli Vettoriego. Mierząca 187 cm wzrostu Bączyńska zagrała w 26 meczach i wywalczyła w nich 330 punktów. Zdobyła też dwie statuetki MVP, co ciekawe obie w meczach przeciwko Volleyowi. Teraz skrzydłowa powraca na Dolny Śląsk.

O swoje miejsce na środku bloku ma natomiast rywalizować Dominika Witowska, aktualna wicemistrzyni Tauron Ligi 2021/2022. Zaczynała w MKS-ie Jarosław (2012 rok), następnie próbowała sił na pozycji atakującej w Nike Węgrów, jednak dość szybko powróciła na środek siatki. Debiut w siatkarskiej ekstraklasie zaliczyła w sezonie 2020/2021 w barwach BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała, z którym zajęła szóste miejsce. Na czas ubiegłorocznych rozgrywek przeniosła się na Podkarpacie do swojego rodzinnego miasta, Rzeszowa i ekipy wicemistrza Polski. W barwach Developresu BELLA DOLINA Rzeszów wystąpiła w 21 meczach, w których zdobyła łącznie 56 punktów. Sezon 2021/2022 zakończyła na drugim stopniu podium mistrzostw Polski oraz z Superpucharem i Pucharem Polski. We Wrocławiu będzie rywalizować z Łucją Kuriatą i Julią Stancelewską.

Witowska ma 27 lat i mierzy 185 cm. - Ostatni sezon spędziła w drużynie z Rzeszowa, gdzie oprócz walki o mistrzostwo Polski czy Puchar Polski miała

szansę gry w europejskich pucharach. Transfer Dominiki to silne wzmocnienie naszej formacji środkowych – twierdzi prezes Volleya, Jacek Grabowski.

Obecny skład Volleya na sezon 2022/2023:

Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová

Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska

Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad

Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska

Przyjmujące: Anna Bączyńska

Źródła: Volley Wrocław