W dniach 9-12 czerwca na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigowego Partynice odbędą się największe w Polsce zawody Working Equitation. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina jeździecka, składająca się z testu ujeżdżenia, zręczności oraz szybkości. W zawodach udział weźmie 70 zawodników, w tym 15 z zagranicy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zawody working equitation rozwijają się na świecie w szybkim tempie.

Przed nami trzecia edycja międzynarodowych zawodów Working Equitation. Na starcie zameldowało się 70 zawodników, w tym 15 z zagranicy. Rozegrane zostaną wszystkie klasy, w tym najtrudniejsza Masters oraz unikalna w skali świata klasa Working Equitation Bez Ogłowia (BO), w której zawodnicy startują tylko na cordeo. Sędzią główną zawodów będzie sędzina międzynarodowa Nicola Danner z Niemiec.

Working Equitation to obecnie najszybciej rozwijająca się dyscyplina jeździecka na świecie, wywodząca się z Francji i Portugalii. Polega na zaprezentowania umiejętności konia przydatnych do pracy w terenie, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej pracy ujeżdżeniowej.

Zawody składają się z trzech elementów – testu ujeżdżenia, zbliżonego do klasycznego ujeżdżenia tylko bardziej nastawionego na manewry wykonywane przy pracy.

Drugiego dnia rozgrywany jest zwykle test zręczności, polegający na pokonywaniu przeszkód gimnastycznych (np. slalom czy ósemka) lub terenowych (takich jak mostek, bramka, skok) na styl. Ocenia się tu spokój, podporządkowanie i ułożenie konia.

Ostatnim testem jest test szybkości, gdzie te same przeszkody pokonywane są na czas. Working Equitation jest bardzo widowiskowe i dostępne dla jeźdźców i koni na każdym poziomie zaawansowania. WK

III Międzynarodowe Zawody Working Equitation

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, teren dużej hali jeździeckiej

9-12 czerwca

Wstęp wolny

Źródła: WTWK Partynice