W związku z zanieczyszczeniem Odry i tysiącami śniętych ryb w rzecze, a także w fosie miejskiej krążą informacje, że woda w kranach we Wrocławiu może być zanieczyszczona. To absolutna nieprawda! Stolica Dolnego Śląska nie bierze wody pitnej z Odry.

Woda we wrocławskich kranach nie jest z Odry

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji stale monitoruje stan wody we wrocławskiej magistrali wodociągowej i w specjalnym komunikacie uspokaja mieszkańców, że kranówka jest bezpieczna. – W związku z ostatnimi doniesieniami o obecności substancji toksycznych w Odrze, informujemy, że w żaden sposób nie wpływa to na jakość wody, którą dostarczamy do Państwa kranów. Woda jest bezpieczna. Woda, którą uzdatniamy pobierana jest z Oławy i Nysy Kłodzkiej, a nie z Odry – czytamy na stronie miejskiej spółki.

MPWiK dysponuje najnowocześniejszymi technikami i urządzeniami do uzdatniania wody. – Zanim trafi do kranów przechodzi 10 różnych procesów oczyszczania, a nasze laboratorium w ciągu roku pobiera 10 tys. próbek i wykonuje 100 tysięcy analiz wody. To że gotowy produkt jest zdatny do spożycia potwierdzają również niezależne kontrole Sanepidu – zapewnia MPWiK.

Źródła: MPWiK