Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Fundacja Hossanowa przekazała cztery mieszkania z jedenastoma pokojami dla wrocławskich wychowanków pieczy zastępczej. Otrzymali oni klucze do lokali, które pomogą im się usamodzielnić. Pomoc jest nieoceniona, bo Fundacja nie tylko przekazuje cztery kąty, ale też opłaca ich utrzymanie i zatrudnia opiekuna, który młodzież będzie wspierał.

Mieszkania zostały wyposażone w takie m.in. kuchnie.

Młodzi wrocławianie, m.in. wychowankowie Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, zyskali 11 nowych, komfortowych miejsc, w których będą mogli rozwijać się i uczyć niezależności. Są to cztery nowe dwu- i trzypokojowe mieszkania o wielkości od 56 do 73 mkw., które ufundowała Fundacja Hossanova.

- To początek naszej współpracy – mówiła do wychowanków w czasie spotkania Barbara Piotrowska, prezes Fundacji i jednocześnie pomysłodawczyni przedsięwzięcia. – Chcemy wam służyć wsparciem. Żebyście wiedzieli, że macie nas, że możecie do nas przyjść, możecie się z nami kontaktować. Chcielibyśmy, byście byli silniejsi i bardziej pewni siebie, żebyście zobaczyli, że świat jest przyjazny, że trzeba z niego umieć korzystać – dodawała.

Wszystkie mieszkania zostały wykończone i wyposażone. Młodzi ludzie mają w nich do dyspozycji własne pokoje oraz przestrzeń wspólną z wyposażoną kuchnią, jadalnią, wykończoną łazienką, w której znalazła się także pralka. Wychowankowie otrzymali na start także pościel, ręczniki oraz bony do sklepu, w którym mogą kupić wyposażenie do swoich pokoi. Dodatkowo opiekunowie każdego z mieszkań otrzymali bon o wartości 1500 zł na wyposażenie części wspólnej.

- W imieniu naszym, ale też wychowanków, chciałbym podziękować za to wsparcie i bardzo nisko się ukłonić – dziękował Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS-u.

Fundacja Hossanova zapewniła i sfinansowała młodym wychowankom nie tylko miejsca w dobrze przygotowanych mieszkaniach, ale także wsparcie opiekunów, szkolenia i możliwość rozwoju zainteresowań. Usamodzielniający się młodzi ludzie, zgodnie z umowami, które podpisali, będą mogli mieszkać w tych lokalach dwa lata. W tym czasie mogą uczyć się, rozwijać kompetencje, szukać pracy czy starać o mieszkanie z zasobu gminy.

- Usamodzielnianie to taki etap w życiu objętych pieczą, w którym otrzymują nieco inny rodzaj wsparcia, przygotowujący do dorosłego życia, pracy, gospodarowania budżetem etc.

We Wrocławiu cały czas trwają poszukiwania rodzin zastępczych dla małych wrocławian. Około 400 dzieci przybywa w domach dziecka, a jedna czwarta z nich to maluchy poniżej 10. roku życia.

Źródła: Wrocław