Do końca lutego, w każdą środę o godz. 19, możesz potrenować na Lodowisku Tarczyński Areny. W asyście fachowców. Trenerzy i instruktorzy pomogą w opanowaniu podstaw jazdy na łyżwach, ale też w udoskonaleniu techniki.

Chcesz się nauczyć jeździć na łyżwach albo zacząć uprawiać hokej? We Wrocławiu są fachowcy, którzy ci w tym pomogą.

Tymi fachowcami są przedstawiciele wrocławskich drużyn hokejowych: panie z zespołu Wiedźmy 71 oraz panowie z Watahy 71. Pierwsze zajęcia odbyły się jeszcze pod koniec stycznia. Może wziąć w nich udział każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania sportu.

- Hokej to chyba najszybszy sport drużynowy, zarówno jeśli chodzi o prędkość, z jaką porusza się krążek, jak i sami zawodnicy – mówi Paweł Sokołowski, jeden z trenerów. - Podstawą jest poruszanie się na nogach, a w tym wypadku jazda na łyżwach. Co z tego, że zawodnik potrafi zrobić różne sztuczki z „gumą na patce” (krążkiem przy kiju), czy „załadować pod ladę” (strzelić pod samą poprzeczkę), jeśli nie będzie w stanie prawidłowo zatrzymać się lub zmienić kierunku? - dodaje.

Poruszanie się na lodzie to najważniejszy element hokeja, który należy wciąż doskonalić. Podczas lekcji Wiedźmy i członkowie Watahy zajmują się osobami, które miały do czynienia z hokejem lub po prostu potrafią jeździć na łyżwach, ale też nowicjuszami pragnącymi poślizgać się po prostu na tafli.

- Oczywiście na owalnym torze, jakim jest Lodowisko Tarczyński Areny, nie będziemy grać w hokej, ani na przykład trenować strzałów, ale jeśli komuś spodobają się zajęcia, zaprosimy go na nasz typowo hokejowy trening – zapewnia trener Sokołowski.

Zawodnicy Watahy 71 od pięciu lat trenują we Wrocławiu i w Świdnicy. Seniorzy występują w rozgrywkach amatorskiej Zachodniej Ligi Hokejowej i pojedynczych turniejach. Z kolei półtora roku temu dziewczęta założyły swoją własną drużynę – Wiedźmy 71. Oba zespoły mają także sekcje juniorskie. Poza sezonem zimowym panie i panowie trenują hokej na rolkach.

Udział w zajęciach, w każdą środę do końca lutego, jest bezpłatny. Cennik wstępu na lodowisko (uwzględniający m.in. możliwość korzystania z kart Benefit) i informacje dotyczące obiektu - na stronie www.tarczynskiarenawroclaw.pl.

Źródła: Tarczyński Arena