- Dla nich właśnie został wyposażony w przystosowane dla wózków karuzelę, trampolinę i piaskownicę. Tablicę informacyjną 3D opisano także alfabetem Braille'a - podkreśla Marek Szempliński, rzecznik prasowy Zarządu Zieleni Miejskiej, która to jednostka zrealizowała zadanie dzięki dotacji przyznanej przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kwota tego wsparcia wyniosła 550 tys. zł, a koszt całego zdania to około milion złotych.
- Oczywiście powstałe plac i zieleń będą służyć wszystkim. Aby poprawić dostępność obiektu od ul. Łukasiewicza, przebudowywane jest jeszcze jedno z zejść - dodaje Marek Szempliński.
Od wielu miesięcy wszystkim służy również nowe podwórko przy ul. Zielonogórskiej na wrocławskim Szczepinie, sfinansowane z Funduszu Osiedlowego, a wykonane przez Zarząd Zasobu Komunalnego. A dlatego wspominamy właśnie o tym miejscu, bo również jest nietypowe. Mianowicie korzystając z niego dzieci muszą uruchamiać wyobraźnię, a jednocześnie rozwijać się fizycznie. Dla przykładu, aby zjechać ze zjeżdżalni, trzeba najpierw wspiąć się po stopniach-palach lub wdrapać po ściance wspinaczkowej. Albo wziąć wielki rozpęd i wbiec na górkę. Tu nie ma łatwych rozwiązań typu schodki. Tu trzeba wysilić ciało oraz umysł.
Dzieciaki w różnym wieku mają tam do dyspozycji zestawy sprawnościowe i zręcznościowe: do zwisania, podciągania, wspinania i wdrapywania. Również bujak i huśtawkę równoważną. Na placu zabaw znajduje się wiele urządzeń rozwijających wyobraźnię, jak chociażby koparka, gdzie dziecko przez chwilę może poczuć się jak operator dużych maszyn.
A dla sportowców do dyspozycji jest również boisko do gry w koszykówkę.