Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Wraz z nadejściem jesieni wraca Dziecięce i Młodzieżowe Studio Architektury, czyli sobotnie warsztaty, które bawią i uczą. Jeśli zadajcie sobie pytanie, jak zapewnić atrakcyjny weekend maluchom i nastolatkom, Hala Stulecia ma dla Was odpowiedź.

Hala Stulecia oferuje kreatywne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Dziecięce i Młodzieżowe Studio Architektury to program cyklicznych warsztatów edukacyjnych poświęconych architekturze, projektowaniu i przestrzeni współczesnego miasta. Warsztaty łączą zdobywanie wiedzy o kształtowaniu przestrzeni z zabawą w projektantów. Rozwija się twórcze myślenie, umiejętność pracy zespołowej oraz wrażliwość na potrzeby mieszkańców i użytkowników przestrzeni.

Każdy cykl poświęcony jest innemu tematowi przewodniemu. Młodzi ludzie w ciekawy i kreatywny sposób poszerzają wiedzę teoretyczną oraz samodzielnie wykonują modele i makiety architektoniczne. Rozwijają się talenty pokroju… Maksa Berga.

- Tym razem na warsztat weźmiemy Wrocław i zastanowimy się, jak wyglądałby dziś, gdyby nie burzliwe wydarzenia historyczne, które wpłynęły na jego wygląd. Sprawdzimy, co znajdowało się w miejscach, gdzie dziś stoją nowoczesne biurowce - mówi Edyta Leszczyńska, kierowniczka zespołu ds. edukacji i turystyki Hali. - Będziemy nie tylko dyskutować i badać, jak zmieniało się nasze miasto i co zostało zapomniane, ale przede wszystkim projektować oraz budować modele i makiety - dodaje.

Można zapisać się na całość lub na wybrane spotkania. Oto one: 12.10 Wrocławskie zamki i zameczki; 19.10 Pałac nie z tej bajki; 26.10 W sercu miasta; 9.11 Akcja: rekonstrukcja; 16.11 Mosty szyte na miarę; 23.11 Były sobie hale…; 30.11 Wielokulturowy Wrocław; 7.12 Ładna sztuka?

Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 11-13 (dla dzieci 6-10 lat) i 13.30-15.30 (dla młodzieży 11-15 lat). Koszt udziału w całym cyklu 9 warsztatów to 350 zł (pojedyncze zajęcia – 45 zł). Zapisy odbywają się przez formularz na stronie Hali Stulecia.

Źródła: Wrocław