Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Na wrocławskich Pilczycach dobiega końca budowa kolejnego skateparku. Prawdopodobnie w październiku będzie można tam szaleć na deskorolkach, łyżworolkach, rowerach czy hulajnogach. To kolejne zadanie zrealizowane przez miasto w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ostatnie prace w skateparku przy ul Rękodzielniczej

Obiekt ma ponad 600 metrów kwadratowych. Powstał w zniszczonym basenie przeciwpożarowym na zielonym skwerze otoczonym ulicami Rękodzielniczą, Górniczą i Tkacką. Miasto wspólnie z mieszkańcami, którzy licznie głosowali na ten projekt w WBO, zdecydowało się na realizację tego zadania właśnie na Pilczycach, aby zapewnić dzieciom i młodzieży kolejne miejsce do rozrywki. Inwestycja nie była tania. Kosztowała 2,7 milionów złotych. Kiedy otwarcie? – Czekamy na pozwolenie na użytkowanie tego obiektu – mówi Tomasz Jankowski, z Zarządu Inwestycji Miejskich, który nadzorował prace przy tym projekcie.

Skatepark na Pliczycach jest betonowy (wykorzystano do jego budowy 150 metrów sześciennych betonu), został oświetlony. Został zaprojektowany w tzw. formie ulicznej. Jego kształt według założeń projektowych jest inspirowany klasycznym bowlem, w którego zostały wkomponowane przeszkody takie jak: poręczę, grindboxy, manual pady, barcelona, curb oraz piramidy. Wyróżniającym elementem umieszczonym w centralnym miejscu skateparku jest tzw. london gap w kształcie diamentu, który jest w konstrukcji poręczy. – Zastąpienie klasycznej krawędzi płyty różnorodnymi kątami, powoduje zwiększenie płynności jazdy po elementach skateparku oraz nadanie mu odpowiedniego flow do jazdy. Co oznacza flow? Można to zdefiniować, jako połączenie różnych typów przeszkód na skateparku – zapewniają projektanci.

Obok skateparku powstały alejki, ustawiono ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery i stacje napraw jednośladów czy deskorolek, wykonawca zadbał też o zieleń.

To już kolejny wrocławski skatepark, który zostanie oddany do użytku w ostatnich latach. Podobne obiekty powstały na ul. Borowskiej, Sołtysowickiej , czy Sukielickiej. W planach jest także budowa skateparku na ul. Wałbrzyskiej.

Źródła: ZIM