Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

To bardzo potrzebna inwestycja w infrastrukturę podziemną, która pozwoli zapobiec awariom wodociągowym na północy Wrocławia. Na skrzyżowaniu ulic Piwnika Ponurego i Kłokoczyckiej trwa remont magistrali wodociągowej.

Trwa remont ważnej magistrali na Piwnika Ponurego

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zleciło pracę, by w przyszłości uniknąć dużych awarii wodociągowych. Taka sytuacja wydarzyła się w sierpniu 2022 roku. Wówczas w weekend wody nie mieli mieszkańcy wyższych pięter w budynkach na Psim Polu, Zakrzowie, Zgorzelisku, Pawłowicach i Małych Wilczycach. Pracownicy remontują sieć wodociągową metodą „rura w rurę”. Do dotychczas funkcjonującego rurociągu wprowadzili nową rurę o nieco mniejszej średnicy, dzięki temu powstało podwójne zabezpieczenie. Koszt modernizacji to ok. 400 tys. złotych. Na czas prowadzenia robót firma zbudowała tymczasowy rurociąg (tzw. bypass), który zapewnia wodę mieszkańcom. Przełączenie się z magistrali na bypass wiązało się z nocnym obniżeniem ciśnienia wody w tym rejonie, przez co woda nie docierała na wyższe kondygnacje. Po remoncie ciśnienie wody trzeba będzie obniżyć jeszcze raz, by z powrotem wpiąć się w wyremontowaną sieć. To zadanie planowane jest w nocy z 24 na 25 marca 2023 roku i dotyczyć będzie osiedli Psie Pole, Zakrzów, Zgorzelisko, Pawłowice i Małe Wilczyce. Wodociągi informują, że obniżone ciśnienie wody na osiedlach będzie od godziny 23.00 w piątek do nawet 12.00 w sobotę.

Prace związane z obniżeniem ciśnienia wody prowadzone są w weekend ze względu na przedszkola, szkoły, przychodnie i przedsiębiorstwa pracujące w tygodniu, które nie mogą funkcjonować bez wody. – Będziemy robić wszystko, by przywrócić ciśnienie wody jak najszybciej. Musimy jednak mieć na uwadze, że w trakcie prac mogą wystąpić sytuacje, których nie można było przewidzieć. Woda to żywioł. Przepraszamy za utrudnienia. Nasze prace podyktowane są troską o komfort mieszkańców, czyli zmniejszeniem awaryjności sieci na tym odcinku – mówi Martyna Bańcerek, rzeczniczka MPWiK.

Źródła: MPWiK