Dziś ten obszar jest w dużej mierze niezagospodarowany, a mieszkańcy korzystają głównie z nieutwardzonych dróg gruntowych. To ma się radykalnie zmienić w najbliższych latach.
W planach miasta jest budowa oświetlonej drogi wewnętrznej wraz z odwodnieniem, dojazdów do istniejących nieruchomości i terenów usługowych, a także nowej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów.
Wzdłuż nasypu kolejowego powstaną oświetlona droga dla rowerów oraz droga dla pieszych, które połączą ulicę Żubrzą z projektowaną infrastrukturą rowerową w rejonie ulicy Legnickiej. Planowane są ogrody deszczowe zapewniające retencję w miejscu opadu. Projekt obejmie również uporządkowanie zieleni i elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci), tworząc przyjazną przestrzeń do codziennego poruszania się i rekreacji. Ma powstać także strefa dla foodtracków. Wybrane biuro projektowe będzie miało 11 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Zadanie nadzorują Wrocławskie Inwestycje.