Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

„Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” - refren piosenki Golec uOrkiestra idealnie pasuje do tego miejsca. Podwórko w kwartale ulic: Komuny Paryskiej, Mierniczej, Łukasińskiego i Prądzyńskiego właśnie przechodzi metamorfozę. Po remoncie będzie Podwórkiem im. Wszystkich Mieszkańców.

Podwórko im. Wszystkich Mieszkańców ma być bardzo przyjaznym miejscem

– Niedługo powstanie tu wspaniałe miejsce do sąsiedzkiej integracji. Na podwórku powstanie plac zabaw, wielofunkcyjne boisko sportowe i zewnętrzna siłownia. Do wiosny będą pojawiać się w tej przestrzeni systematycznie kolejne nowości i nie tylko dla najmłodszych mieszkańców. Dorośli wymarzyli sobie trybunę umożliwiającą sąsiedzką integrację, a także sygnalizowali swoje ogrodnicze pasje, w stronę których zrobimy ukłon. Rewitalizację dopełnią ścieżki, przejścia, ławeczki, oświetlenie i dużo nowej zieleni –opowiada prezydent Jacek Sutryk.

Pierwszy etap rewitalizacji tego podwórka na Przedmieściu Oławskim będzie kosztował ok. 3,6 mln złotych, a część pieniędzy na pokrycie inwestycji, około 750 tys. zł pochodzi z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie remont wchodzi w kolejną fazę, pojawiają się pierwsze zarysy poszczególnych elementów podwórka. Po zakończeniu tego etapu prac wykonawca będzie układał nawierzchnie. Na tym wnętrzu będzie ich kilka rodzajów od przepuszczalnych żwirowych do bezpiecznych nawierzchni EPDM na placu zabaw czy boisku.

Po pracach budowlanych przyjdzie m.in. czas na nasadzenia zieleni. Pojawią się tu drzewa, a także krzewy. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca będzie ogród różany zaplanowany pod oknami kamienicy przy ul. Mierniczej.

Symbolem sąsiedzkiej integracji stał się w tym miejscu jeż, dlatego też został on na stałe wpisany w projekt tego podwórka. Nosem jeża będzie klon czerwony, który pojawi się w zaułku od strony ulicy Komuny Paryskiej, pobliska okrągła ławeczka będzie okiem jeża, a siedem jeżowych kolców zostanie wyróżnionych kolorem w nawierzchniach kolejnych użytkowych fragmentów terenu: miejscach rekreacji, placu zabaw, boisku, terenu zielonego i drogi.

Źródła: ZZK