Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Uwaga najmłodsi wrocławianie! Na placu zabaw na Ołbinie we Wrocławiu można już skakać na trampolinie, wspinać się po piramidzie linowej i robić fikołki na specjalnych drążkach. Zarząd Zasobu Komunalnego zakończył właśnie budowę nowego placu zabaw oraz mini boiska za blisko pół miliona złotych.

Plac zabaw na Ołbinie

Plac zabaw powstał na podwórku otoczonym ulicami Kluczborską, Żeromskiego, Nowowiejskiej i Barlickiego. – Przed budową spotkaliśmy się tu z dziećmi i ich rodzicami. Maluchy licznie uczestniczyły w konsultacjach społecznych. Były bardzo aktywne i to one zdecydowały, jakie urządzenia zabawowe będą na ich podwórku. Projektant starał się miejsce do rekreacji i zabawy dostosować do potrzeb dzieci i dorosłych – opowiada Anna Olbryt, z Zarządu Zasobu Komunalnego.

Najmłodsi mają tu do dyspozycji szereg urządzeń zabawowych na których będą mogli szaleć. Jest tu huśtawka bocianie gniazdo, piramida linowa, domek ze zjeżdżalniami i ścianka wspinaczkową, trampolina, specjalne drążki przypominające trzepak. Powstało mini boisko do koszykówki i piłki nożnej osłonięte piłkochwytami i wykonane z bezpiecznej nawierzchni.

– Przewidzieliśmy też miejsce dla dorosłych, którzy będą mogli odpocząć w cieniu na świeżym powietrzu. Ważnym elementem zakończonej inwestycji są nasadzenia oraz pielęgnacja istniejącej zieleni. Wzdłuż budynków od strony ul. Nowowiejskiej wykonaliśmy pas zieleni, który pozwoli stłumić dźwięki dobiegające z placu zabaw – mówi Anna Olbryt. Na wyremontowanym terenie została zaprojektowana zieleń wysoka i niska. Przy istniejących drzewach rośnie już nowa trawa wraz z tawułą van Houtte'a. w części północnej od strony ul. Nowowiejskiej posadzone są trzy grusze drobnoowocowe, a wśród nich m.in. barwinek pospolity, irga Dammera oraz forsycja pospolita.

Źródła: ZZK