Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Gwiazda polskiej sceny rockowej Katarzyna Nosowska, były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, profesor Jerzy Bralczyk czy były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz będą promować swoje książki podczas targów w Hali Stulecia.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to doskonała zabawa

To będzie prawdziwe święto czytelnictwa na Dolnym Śląsku. Impreza co roku gromadzi tłumy. W minionym roku odwiedziło je 50 tysięcy osób. Podczas targów odbywają się spotkania autorskie, dyskusje, projekcje filmów, warsztaty.

Atrakcji w tym roku nie zabraknie. Katarzyna Nosowska przyjedzie do Wrocławia ze swoją książką „Nie mylić z miłością”. Spotkanie z wokalistką i pisarka poprowadzi znany wrocławski redaktor Jacek Antczak. To kolejna pozycja w bibliografii tej autorki: „A ja zem jej powiedziała” i „Powrót z Bambuko” cieszyły się dużym uznaniem nie tylko fanów tej znanej piosenkarki.

Swoją książkę w Hali Stulecia będzie promował były prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz „Chodź, opowiem ci Wrocław”, z gościnną wizytą wpadnie do stolicy Dolnego Śląska też były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, który opowie o wywiadzie rzeka, jakiego udzielił Aleksandrowi Kaczorowskiemu. Obaj politycy słyną z wyjątkowej inteligencji i spotkania z nimi są zawsze ciekawe.

Przebojem targów będzie także spotkanie z wybitnym językoznawcą Jerzym Bralczykiem, który opowie m.in. o tym dlaczego z cyckiem miał kłopot i co w jego życiu znaczą ślimak z myszką.

Bardzo interesująco zapowiada się również promocja gry planszowej dla całej rodziny - Visitkarkonosze. To połączenie gry, zabawy i edukacji o Karkonoszach, Rudawach Janowickich czy Górach Izerskich. Dla graczy przygotowano 1000 pytań i 500 ciekawostek dotyczących tego wyjątkowo pięknego rejonu Polski.

Impreza rozpoczyna się w czwartek 30 listopada i potrwa do niedzieli 3 grudnia. Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się po raz 31. Wstęp będzie płatny 5 zł. Zwolnieni z opłaty będą seniorzy, dzieci, młodzież zorganizowana w grupy i osoby z niepełnosprawnościami.

Źródła: WTDK