Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Kiedy wrocławski Stadion Olimpijski był modernizowany z myślą o The World Games 2017, mocno skorzystały na tym osoby o specjalnych potrzebach. Z myślą o nich przygotowano miejsca w pierwszym rzędzie na pierwszym łuku o najlepszej widoczności do śledzenia wydarzeń. Teraz zyskały one komfortkę.

Komfortka na Stadionie Olimpijskim służy już gościom obiektu.

Komfortka to pomieszczenie, w którym osoby z niepełnosprawnościami mogą w godny sposób zostać przewinięte i przebrane. Służy temu przymocowana do ściany leżanka o odpowiedniej wysokości i szerokości, a podnośnik jest sterowany pilotem.

Na Olimpijskim komfortka pojawiła się w pomieszczeniu sanitarnym dla osób niepełnosprawnych przy sali VIP (trybuna zachodnia). Na co dzień na obiekcie tym, zarządzanym przez Młodzieżowe Centrum Sportu z dyr. Łukaszem Wójcikiem, rywalizują żużlowcy Betard Sparty oraz futboliści amerykańscy Panthers. W tym roku pojawili się tam także m.in. Adam Małysz i kierowca Formuły 1 David Coulthard z okazji imprezy Red Bulla.

Komfortek jest obecnie w Polsce około stu (dla porównania w Wielkiej Brytanii – 1400). Ta sytuacja się jednak zmienia dzięki zapoczątkowanej w 2021 roku akcji „Przewijamy Polskę”. W zeszłym roku komfortka powstała m.in. w klubokawiarni Barbara przy ul. Świdnickiej 8b, prowadzonej przez Wrocławski Instytut Kultury

W Polsce każdego dnia około 150 tysięcy dorosłych osób potrzebuje pomocy przy zmianie pieluchomajtek. Spotykają się one z trudnościami i niehigienicznymi warunkami poza domem. Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław to kolejna miejska jednostka, która stara się uczynić ich życie łatwiejszym.

Źródła: Wrocław