Tegoroczny sezon otworzy Wrocławska Potańcówka na Dziedzińcu Ossolineum. W tym niezwykle pięknym, choć nieco ukrytym miejscu spotkamy się już 8 czerwca (w godz. 17-22), by nie tylko wspólnie się bawić, ale również uświetnić 200. rocznicę założenia Muzeum Książąt Lubomirskich. Czeka nas muzyczna (i taneczna) podróż przez stulecia: od XIX-wiecznego kadryla, przez roztańczone lata 20. i 30. XX wieku po najnowsze hity, które rozpalają parkiety.
To wspólna inicjatywa, na którą zapraszają Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Ossolineum i Muzeum Książąt Lubomirskich - oddział Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.
Na pl. Wolności Wrocławskie Potańcówki wrócą już 22 czerwca. To termin bliski Świętu Wrocławia, co podkreśla też temat zabawy –„Domówka pod gwiazdami”. Spodziewać się można dużo tanecznych hitów oraz dobrej zabawy wielkiej wrocławskiej rodziny.
Znane są już terminy i tematy wszystkich planowanych potańcówek. Oto one: 6 lipca – Wrocławska Potańcówka – gorące latino; 20 lipca – Wrocławska Potańcówka – muzyka filmowa; 3 sierpnia – Wrocławska Potańcówka – weselne klimaty; 24 sierpnia – Wrocławska Potańcówka – w rytmie disco; 7 września – Wrocławska Potańcówka – niech żyje bal!
Na każdej z Wrocławskich Potańcówek jak zawsze na miejscu będzie strefa dla osób ze specjalnymi potrzebami, foodtrucki i strefa chill oraz stoisko #PijKranówkę z bezpłatną wodą z dodatkiem owoców.
Wszystkie odbędą się na pl. Wolności (pod Narodowym Forum Muzyki) w godz. od 18 do 23. Wstęp na wydarzenia pozostaje bezpłatny. Organizatorem Wrocławskich Potańcówek jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
To już trzeci sezon tej zabawy, która łączy pokolenia, a także bywa, że kojarzy w pary. Bo w tak cudownej atmosferze można dać się ponieść... – Szacujemy, że w sezonach 2022 i 2023 w dziesięciu potańcówkach na pl. Wolności wzięło udział około 30 000 osób. Szacujemy, że w przypadku letnich wieczorów z ładną pogodą taką imprezę odwiedza każdorazowo ok. 4 000 osób – mówi Beata Nawrotkiewicz, rzeczniczka prasowa WCRS-u.