Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Zakończyła się przebudowa ulicy Ślęzoujście we Wrocławiu oraz budowa urządzeń hydrotechnicznych zapewniających bezpieczeństwo nawet 30 tysiącom osób w razie powodzi. Z tej okazji w niedzielę 17 sierpnia odbędzie się w tym urokliwym zakątku wrocławskich Maślic festyn połączony z potańcówką.

Potańcówka na ślezoujściu

Ulica Ślęzoujście pełni tak naprawdę funkcję wału przeciwpowodziowego, a przepływa pod nią także potok Ługowina. Wał z 1903 roku był najsłabszym elementem Wrocławskiego Węzła Wodnego. Celem wielkiej przebudowy było zabezpieczenie przed powodzią osiedli Maślice i Pracze Odrzańskie. Oszacowano, że straty spowodowane przez ewentualny kataklizm mogłyby sięgnąć 200 milionów złotych. Gdyby przyszła wielka woda od strony rzek Ślęzy i Odry, zagrożonych byłoby ok. 30 tys. osób zamieszkujących obszar 6,2 km kw. miasta, ponieważ taki byłby zasięg zalanych terenów. Dlatego tak ważne było przeprowadzenie przebudowy jezdni, wałów, wykonanie urządzeń hydrotechnicznych i tym samym zabezpieczenie rozległych terenów przed wielka wodą.

Właśnie udało się to wykonać. Koszt inwestycji to ponad 12 milionów złotych i jest z czego się cieszyć.

Z tego okazji w najbliższą niedzielę odbędzie się festyn na Ślęzoujściu. Impreza rozpocznie się o godz. 14. – Będą atrakcje plastyczne dla dzieci, nauka jazdy na rolkach, spacery po inwestycji i wiele innych atrakcji – zapowiada Tomasz Jankowski, z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który nadzorował prace na tej inwestycji.

O godzinie 18 zaplanowana jest potańcówka. Zagra na żywo zespół „Jak Dawniej”. W swoim repertuarze ma on utwory podczas których nogi same rwą się do tańca.

Źródła: ZDIUM