Zeszłoroczny wynik frekwencyjny to kolejny krok w stronę realizacji wymarzonego, ale też coraz bardziej realnego celu kierownictwa toru, czyli osiągnięcia pułapu miliona odwiedzających.
WTWK – Partynice to obecnie jedno z najpopularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu w mieście. Poza wyścigami odbywa się tu szereg wydarzeń niezwiązanych z końmi, takich jak: Kiermasz Ogrodniczy, Festiwal Pasibrzucha – jedna z największych imprez gastronomicznych we Wrocławiu, imprezy muzyczne: Męskie Granie, Stay Wild Festiwal, Rockowizna czy festiwal „Winiarze i Przyjaciele”.
Najważniejsze są oczywiście wyścigi konne. W minionym sezonie odbyło się 12 dni wyścigowych, z czego połowa to dni, podczas których jeźdźcy ścigali się na bieżni przeszkodowej. Wrocławski tor jest jedynym w Polsce, na którym możemy podziwiać gonitwy przeszkodowe.
W tym roku padły dwa rekordy frekwencji wyścigowej. Pierwszy z nich 3 maja podczas otwarcia sezonu. Wynik –21 tysięcy widzów stanowi absolutny rekord frekwencji wyścigowej w powojennej historii obiektu.
Kolejny rekordowy wynik to 17 tysięcy podczas wrześniowej Wielkiej Wrocławskiej. To drugi rezultat frekwencyjny od czasu kiedy wprowadzono elektroniczny pomiar liczby widzów na terenie obiektu. Natomiast łączna frekwencja wyścigowa w sezonie 2022 (12 dni wyścigowych) wyniosła 81 300 widzów, co daje średnią ok. 6 700 widzów na dzień wyścigowy.
Największy atut toru stanowi wyjątkowość tego miejsca i fakt, że jest dostępne przez 365 dni w roku. To również ewenement na skalę europejską, bo większość torów otwiera się tylko na wyścigi. Na Partynice przede wszystkim przyciąga ścieżka pieszo-biegowa biegnąca wokół toru, a od 10 grudnia posiadająca pełne oświetlenie. To ulubione miejsce na spacery, jogging, nordic walking. W letnie weekendy notuje się ok. 3 tys. wejść na ścieżkę (wyniki na podstawie elektronicznego pomiaru liczby odwiedzjących tor). Codziennie w godz. 6-13 po torze treningowym biegają konie wyścigowe, co wydatnie zwiększa atrakcyjność obiektu.
Tuż przy stawie, obok bieżni wyścigowej, od trzech lat działa beach bar „Babie Lato – Partynice” – miejsce relaksu, odpoczynku oraz kameralnych koncertów. Przy ścieżce znajduje się jeden z najoryginalniejszych placów zabaw „Konikowo” z kilkumetrowymi drewnianymi końmi. W sezonie obok „Konikowa” działa „Kucykowo” - strefa przejażdżek na kucykach. Tuż nieopodal znajduje się Park Linowy – Partynice. Natomiast w części rekreacyjnej kompleksu mieści się Wyższa Szkółka Jazdy Konnej z miesięcznym obłożeniem na poziomie od 2 do 3 tysięcy jazd konnych. Zatem powodów, aby odwiedzić tor, nawet wtedy kiedy nie odbywa się tam żadna zorganizowana impreza, jest aż nadto.
Partynice są również chętnie wybieranym miejscem do kręcenia scen filmowych. Większość zabudowań wyścigowych takich jak: kompleks trybun, Loża Zarządu czy Stara Herbaciarnia, pochodzą z 1907 roku. To tutaj powstały sceny do filmu Patryka Vegi „Plagi Breslau”, paradokumentu „Policjantki i Policjanci” czy też Teatru Telewizji „Kordian”. Wrocławski tor to kompleks o łącznej powierzchni 74 hektarów. Z tak dużej przestrzeni korzystają nie tylko filmowcy oraz organizatorzy dużych imprez muzycznych, ale również przedsiębiorstwa i agencje wynajmujące przestrzeń na organizację eventów firmowych.