Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Miasto przejęło od Agencji Mienia Wojskowego 7,8 hektara terenu w rejonie ulic Ołtaszyńskiej i Zwycięskiej. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców południowej części miasta.

Tu powstanie za kilka lat nowy wrocławski park

– Od początku zależało mi, aby ten powojskowy teren nie został przeznaczony pod kolejną zabudowę mieszkaniową. Zgodnie z obowiązującymi dokumentami planistycznymi powstanie tu przestrzeń zielona i rekreacyjna dostępna dla wszystkich – zapewnia Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – W pierwszej kadencji swojej prezydentury kupiłem z bonifikatą dla nas teren przy ul. Zwycięskiej, na którym wybudowaliśmy właśnie piękny, najnowocześniejszy w Polsce Zespół Szkolno-Przedszkolny. Inwestycja na 100 mln złotych. Od września naukę rozpoczną tam setki przedszkolaków i uczniów. Wtedy też rozpocząłem starania by pozyskać drugi teren znajdujący się po sąsiedzku - prawie 8 hektarowy - na którym mógłby powstać park.

Przed miastem teraz etap przygotowania i zagospodarowania tego obszaru, ale teraz można już rozpocząć przygotowania do powstania parku. Dziś znajdują się tam m.in. nieczynna bocznica kolejowa oraz utwardzone place, ale w przyszłości miejsce to ma służyć wypoczynkowi, aktywności i kontaktowi z naturą. Nowy teren należący do miasta to będzie solidna zielona dawka dla południowych części Wrocławia. Dla porównania - 7,8 hektara to powierzchnia zbliżona do Ogrodu Botanicznego. Oddany niedawno do użytku Park Krzycki w obecnej formie ma 6 ha, podobnie jak historyczny Park Tołpy na Ołbinie.

Źródła: Urząd Miasta Wrocław