Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Ponad 1,5 miliona złotych będzie kosztować droga dla rowerów wzdłuż ulicy Mokronoskiej od ul. Kwiatkowskiego do granic Wrocławia. To kolejna inwestycja poprawiająca infrastrukturę rowerową w stolicy Dolnego Śląska.

Na ul. Mokronoskiej będzie bezpiecznie

– Podpisujemy umowę z wykonawcą tego zadania. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo rowerzystów przy drodze wojewódzkiej 347. Ścieżka będzie dwukierunkowa, jej długość to 500 metrów. Zostanie oświetlona – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Z trasy będą mogli także korzystać piesi. Inwestycja jest skoordynowana projektowo z zakresem prac realizowanym przez gminę Kąty Wrocławskie. Dzięki temu zadaniu będziemy mogli bezpiecznie dojechać z Wrocławia do Mokronosu, jak i w przeciwnym kierunku. Wykonawca ma 6 miesięcy na realizacje tej inwestycji.

To nie koniec zadań realizowanych przez Wrocław na granicy miasta z sąsiednimi gminami. Niebawem powinny ruszyć roboty przy budowie drogi dla rowerów w kierunku Smolca. Ta inwestycja będzie kosztować blisko 800 tys. zł. Trwają także prace projektowe przy budowie drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Ołtaszyńskiej. Powstanie tam ponad 900 metrów trasy łączącej okolice ronda Ojca Pio na Partynicach z trasą w gminie Wysoka. Tu także Wrocław koordynuje prace z sąsiednią gminą.

Źródła: WI