Płaskorzeźba ze względu na jakość artystyczną i klasę wykonania jest powszechnie znana i doceniana nie tylko w Polsce. Nie każdy koneser sztuki zadowala się jedynie obejrzeniem zdjęcia i opisem zamieszczonym w katalogu. Gdy pojawia się okazja, wielu chętnych odwiedza wrocławskie muzeum, żeby obejrzeć tę rzeźbę.
Zabytek umieszczony został w jednej z zewnętrznych gablot galerii "Śląska rzeźba kamienna XII–XVI w.", która w ostatnim czasie przeszła rearanżację. „Prorokowi z Biestrzykowa” towarzyszą dwa niezwykle cenne eksponaty - niewielka romańska głowa, odnaleziona w lipcu 2017 roku podczas badań archeologicznych na pl. Nowy Targ we Wrocławiu, jak również - dzięki uprzejmości wrocławskiego Muzeum Architektury - związane ze wspomnianymi już dziełami, reliefowe przedstawienie świętego, należące do zbiorów tej instytucji.
Dzieło odnalezione w Biestrzykowie wciąż intryguje badaczy. Relief otacza krąg tajemnic, a wiele interesujących pytań już od ponad 114 lat wciąż oczekuje na odpowiedzi.
Dodatkową ciekawostką jest fakt, że wspomniana wieża w Biestrzykowie - mająca mury o grubości 220 cm - pełni współcześnie funkcję domu mieszkalnego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dr. inż. arch. Macieja Małachowicza ten zabytek - niezagospodarowany przez kilkadziesiąt lat - został odrestaurowany i można go podziwiać z zewnątrz.
opracował Jan Wawrzyniak