Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Latem w Aquaparku działo się sporo. To nie tylko liczne odwiedziny gości, ale też nowe zjeżdżalnie, nowe sauny i nowi „pływacy”, kształceni m.in. na półkoloniach. Zaglądamy do miejsca, gdzie strojem służbowym jest lycra i ręcznik!

Aquazumba, Aquajogging i Aquaboard to ulubione aktywności w wodzie w okresie wakacyjnym.

Wrocławski Park Wodny działa od 15 lat. Te wakacje okazały się jednak rekordowe. Strefa rekreacji wypełniona była po brzegi, a goście korzystali z ulubionych atrakcji: zjeżdżalni, basenu z falą, dziecięcej zatoki z zabawkami czy olbrzymiego dmuchanego toru przeszkód na basenie pływackim.

Sezon wakacyjny został otwarty z przytupem. 24 i 25 czerwca na Aqua Summer Party pojawiły się zespół taneczny Samba Art., bębniarze z Pomerania Bloco Show, wielokrotni mistrzowie disco i hip-hopu - wrocławski zespół taneczny 3Dance oraz specjalista od „gorących kobiet”, Norbi.

- Norbi w wakacyjnym klimacie sprawdził się znakomicie. Kolejne tygodnie bogate były w tematyczne weekendy, m.in. wybieraliśmy Kena i Barbie Aquaparku, w kategorii dziecięcej i wśród dorosłych – relacjonuje Aneta Rawecka, dyrektor marketingu w Aquaparku.

Dużą frekwencję Aquapark wykorzystywał też dla działań ważnych społecznie. Zorganizowano np. charytatywny weekend z Psim Patrolem i bohaterami lubianej bajki. Aquapark zaprosił do siebie wolontariuszy ze schroniskowymi psami oraz podzielił się dochodem ze sprzedaży z tego dnia, przekazując 10 tys. zł na schronisko dla zwierząt.

Jeszcze nigdy tak wiele dzieci nie uczestniczyło w półkoloniach. Łącznie pływania, zachowania nad wodą, pływania na deskach i nurkowania w ośmiu wakacyjnych tygodniach uczyło się 661 dzieci.

- W czerwcu otworzyliśmy dwie nowe zjeżdżalnie Watermelon i Cactus. Jedną dla osób lubiących szybką jazdę z efektami świetlnymi, drugą wolniejszą, ale również z wrażeniami. Przebudowaliśmy też strefę wypoczynku na górce przy basenach rekreacyjnych – opisuje Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Pojawiły się wygodne, obrotowe leżaki, rozbudowano strefę gastronomii o cocktail bar, najmłodsi zyskali plac zabaw - statek piracki na bezludnej piaskowej wyspie. W wiosce saunowej powstała nowa infrared sauna, ze specjalnymi 16 promiennikami na podczerwień.

- Wprowadziliśmy kilka nowych zajęć, m.in. jogę na świeżym powietrzu, core, fitness fight, jum rope oraz bootcamp fitness na siłowni zewnętrznej. Aquafitness, czyli Aquazumba, Aquajogging i Aquaboard to ulubione aktywności w wodzie w okresie wakacyjnym – opisuje Sergii Novosad, odpowiadający za działanie strefy fitness i saun. Wszystkie te działania sprawiły, że już w sierpniu padł rekord frekwencji - półtoramilionowy klient w 2023 roku.

Wrzesień to olbrzymi nabór do szkoły pływania. W roku szkolnym w aquaparkowej szkole pływania popołudniami uczyć się będzie pływać 3 000 dzieci. Do tego około 4 000 dzieci w czasie zajęć szkolnych będzie miało tu swoje lekcje wf-u.

641 966 wejść zanotowano w sezonie wakacyjnym

Źródła: Wrocław