Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

3 600 kg betonu architektonicznego, 5 000 litrów materiału na sufit akustyczny i 60 metrów sześciennych betonu na posadzkę zużyto już podczas budowy muzeum piłkarskiego Śląska. Nic dziwnego, przez 75 lat działalności zebrało się sporo eksponatów. A liczymy, że arsenał będzie się regularnie powiększał.

Muzeum Śląska ma łączyć historię z nowoczesnością.

Muzeum WKS-u i Sportbar powstają na poziomie esplanady, między trybunami B i C Tarczyński Areny przy al. Śląskiej. Najłatwiej będzie tam dotrzeć od ul. Królewieckiej. Otwarcie już niebawem - wiosną 2023 roku.

Inwestycję przeprowadza A+V Sp. z o.o. – doświadczony integrator systemów audiowizualnych i multimedialnych działający na rynku europejskim. Współtworzy on wystawy muzealne, które zbierają pochlebne recenzje zarówno wśród dorosłych jak i najmłodszych zwiedzających. Cel jest taki, by zabytkowe eksponaty połączyć z najnowocześniejszą technologią i przekaz ekspozycji uczynić jak najbardziej atrakcyjnym dla odwiedzających. Niecierpliwi mogę zerknąć na inne, gotowe już realizacje A+V, powstałe w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze czy w Muzeum Teatru we Wrocławiu.

- Możliwość współtworzenia Muzeum Śląska ma dla nas szczególne znaczenie, bo to nie tylko fantastyczny projekt muzealny. Nasza firma ma swoje korzenie we Wrocławiu, a wśród naszych pracowników znajduje się wielu fanów klubu - podkreśla Jarosław Kołcun, prezes A+V Sp. z o.o.

W Muzeum Śląska zaplanowano szereg rozwiązań multimedialnych. M.in. ekrany dotykowe z aplikacjami, które w atrakcyjny sposób zaprezentują zdjęcia, nagrania i informacje na temat poszczególnych etapów w historii klubu. Projekcje na ścianach z odpowiednio dobranym nagłośnieniem pozwolą z kolei wyświetlać filmy.

Ciekawym elementem multimedialnym ma się okazać projekcja pokazująca różne stadiony związane z klubem. Pozwoli ona poczuć atmosferę każdego z nich. Uzupełnieniem całości będą nowoczesny SportBar oraz strefa aktywności, gdzie wszyscy zwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w kilku sportowych rywalizacjach.

Zatem aby do wiosny! Bogactwa Śląska będą wtedy na wyciągnięcie ręki.

Źródła: Stadion Wrocław