Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Ponad setka koni przyjedzie w najbliższy weekend (25-26 marca) na Partynice, by rywalizować w halowych zawodach skokowych. Jeźdźcy codziennie mierzyć się będą w dziesięciu zróżnicowanych konkursach m.in. pod względem wielkości pokonywanych przeszkód, jak i przebiegu trasy.

Weekend warto spędzić w hali jeździeckiej WTWK Partynice przy ul. Zwycięskiej.

W najtrudniejszym z konkursów, rozgrywanym w niedzielę Finale Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego, konie będą miały do pokonania przeszkody o wysokości 130 cm! Organizatorzy przygotowali też atrakcje towarzyszące zawodom: przejażdżki na kucykach dla najmłodszych oraz zwiedzanie stajni połączone z „lekcją o koniu”. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Zawody w skokach przez przeszkody to najbardziej widowiskowa dyscyplina jeździecka. Galopujące konie w jak najszybszym czasie pokonują parkur pełen przeszkód. Rywalizacja wywołuje wiele emocji, zarówno wśród jeźdźców, jak i publiczności – mówi Małgorzata Brodziak z WTWK Partynice, organizatorka zawodów.

Będziemy mogli śledzić konkursy dokładności, jedno i dwufazowe, na czas i na styl jeźdźca. - Nie zawsze najważniejsza jest prędkość pokonywania parkuru. W konkursach na styl konie galopują spokojnie, natomiast w konkursach szybkości ten galop jest o wiele bardziej dynamiczny – dodaje Małgorzata Brodziak.

W zawodach zobaczymy zarówno dzieci na kucykach, jak i młodzież oraz dorosłych, którzy pojadą na dużych koniach.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje towarzyszące zawodom. Codziennie w godz. 13-15 przy hali jeździeckiej dzieci będą mogły skorzystać z przejażdżek na kucykach. Natomiast o godz. 14 w sobotę i niedzielę odbędzie się oprowadzanie z przewodnikiem po stajniach rekreacyjnej i sportowej. Podczas oprowadzania nie tylko zobaczymy z bliska różne konie, ale też dowiemy się jak są zbudowane, jak funkcjonują, jak się z nami komunikują oraz jak powinniśmy się przy nich zachowywać.

Najbliższe zawody skokowe będą jednocześnie ostatnimi w tej części sezonu (kolejne odbędą się we wrześniu), więc tym bardziej warto w weekend pojawić się w hali jeździeckiej Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice. Po zakończeniu sezonu halowego czeka nas miesiąc przerwy i upragniony przez wielu start sezonu wyścigów konnych, który w tym roku zaplanowany jest na 23 kwietnia.

Halowe zawody w skokach przez przeszkody – Finał Pucharu Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego - 25-26 marca (sobota-niedziela), godz. 9- 17, wstęp wolny, hala jeździecka Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2. 13:00-15:00 – przejażdżki na kucykach (15 zł) 14:00 – oprowadzanie po stajniach + lekcja o koniu (30 zł), obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę torpartynice.pl

Źródła: WTWK Partynice