Choć Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ślazowej wydało ostatnio do adopcji blisko 60 kociąt i kilka dorosłych kotów, to wciąż przebywa ich tam bardzo dużo, bo ponad dwieście. Warto im pomóc. Albo dając nowy dom, albo w inny sposób.

Takie ślicznotki czekają na Ciebie w schronisku przy ul. Ślazowej.

Kocięta znajdowane są najczęściej na działkach, choć trafiają się i porzucone w kartonie. Młode szybko znajdują właścicieli, choć niektóre muszą spędzić na kwarantannie nawet około miesiąca. Podobnie jest z dorosłymi.

– Może się zdarzyć, że ktoś takiego kota szuka. Jeśli jednak nikt się nie zgłosi przez dwa tygodnie, będzie on przeznaczony do adopcji - podkreśla Aleksandra Cukier ze schroniska przy Ślazowej.

W styczniu przygarnięto ze Ślazowej 55 kotów, w marcu 42, w maju 27, natomiast w czerwcu 69. Najlepszy okazał się jednak lipiec, gdy przeszło 80 zwierząt oddano do adopcji. Nie każdy ma taką możliwość, by przyjąć kocię pod swój dach, ale może pomóc w inny sposób. Przynieść dobrą karmę dla psów i kotów, czyste koce, ręczniki, podkłady, wreszcie wesprzeć schronisko finansowo dowolnym datkiem.

– Każda promocja naszych zwierząt pomaga nam popularyzować adopcje. Mówienie o tym, że się przygarnęło zwierzaka ze schroniska również - wyjaśnia Aleksandra Cukier.

Przyjdź na Ślazową. A nuż się zakochasz… WK

Źródła: Wrocław