Z obu przyjemności można korzystać na podstawie biletu do parku wodnego. Nie są dodatkowo płatne. – Ogród zimowy jest wykonany ze szkła, zarówno ściany jak i sufit. Pozwoli gościom na relaks oraz obserwację zimą nocnego nieba. Latem natomiast będzie łączył pokój relaksu z ogrodem saunowym – zachwala prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
W ogrodzie pomiędzy saunami zewnętrznymi powstała tężnia solankowa. Konstrukcja ma wymiary 8x2m. Jest zbudowana z drewna i gałęzi tarniny. Solanka pompowana jest w niej na najwyższy poziom konstrukcji, po czym swobodnie spływa w dół, po faszynie odparowując. To pierwszy tego typu obiekt we Wrocławiu. Dzięki temu powietrze wokół tężni w wyniku parowania wody solankowej tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Inhalacja powietrzem z solankowym aerozolem ma działanie profilaktyczne i lecznicze. Minerały i mikroelementy znajdujące się w solance wchłaniane są przez drogi oddechowe i skórę uzupełniając niedobór tych pierwiastków.
Trzeba pamiętać, że nie każdy powinien korzystać z tężni. Nie jest wskazane korzystanie z niej przy niskim ciśnieniu, nadczynności tarczycy czy chorobach nowotworowych. Brom czy jod zgromadzone w solance pomagają przy zapaleniu zatok, alergiach, nerwicach czy stanach zapalnych układu oddechowego.