Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Uroczysta gala zwieńczyła 30. edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. Jego uczestnicy to młodzi wolontariusze, uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy angażują się w inicjatywy społeczne, działają na rzecz swojego środowiska szkolnego i lokalnego.

Maria Sztyglic, na zdjęciu z prezydentem Sutrykiem, będzie reprezentantką Wrocławia podczas ogólnopolskich eliminacji konkursu.

Do tegorocznej wrocławskiej edycji konkursu zgłoszono 832 wolontariuszy z 23 szkół, w tym 15 wolontariuszy w kategorii indywidualnej i 20 zespołów w kategorii grupowej.

Jury konkursu, na podstawie zgłoszeń oraz rozmów z kandydatami, dokonało wyboru. Podczas rozmów z kandydatami brano pod uwagę m.in. zaangażowanie i kreatywność, a także umiejętność zaciekawienia wolontariatem osób z najbliższego otoczenia.

Spośród Ośmiu Wspaniałych wskazano też jedną osobę – Marię Sztyglic z Liceum Ogólnokształcącego nr III – która będzie reprezentantką Wrocławia podczas ogólnopolskich eliminacji konkursu.

Oprócz Marii w gronie Ośmiu Wspaniałych znaleźli się: Hanna Chładzińska z LO nr XII, Paweł Grucela z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, Matylda Jagodzińska z LO nr VIII, Mariia Kryshtanovska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych, Olga Laskowska z LO nr XVII, Artur Łazarski z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Jędrzej Mastyna z LO nr II.

Laureaci, a także osoby i grupy wyróżnione otrzymały z rąk prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i przewodniczącej Rady Miejskiej Wrocławia Agnieszki Rybczak gratulacje, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

W gali oprócz uczniów-wolontariuszy udział wzięli także opiekunowie szkolnych grup wolontariatu. To nauczyciele, którzy na co dzień zajmują się w swoich szkołach opieką nad wolontariuszami.

Z okazji jubileuszowej 30. edycji konkursu podziękowania otrzymały też osoby, które przez ostatnie lata zaangażowane były w organizację i promocję konkursu. Wrocławska edycja organizowana jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

- Dzięki temu, że jestem wolontariuszką, coraz częściej doceniam to, co mam – wspaniałych rodziców, zdrowie czy środki do życia. Każde wydarzenie społeczne uczy mnie czegoś ważnego. Staję się inna, bardziej dojrzała i wrażliwa na ludzkie cierpienie – mówiła Maria Sztyglic.

- Piękne jest to, że wolontariatem zajmują się ludzie, którzy nie liczą na zapłatę, bo wiedzą, że to nie jest najważniejsze. Najcenniejszy jest uśmiech i wdzięczność osób, którym udało się pomóc. Wolontariat to moje drugie życie, w którym mogę być sobą – podkreślał z kolei Artur Łazarski.

Jesteście wielcy!

Źródła: Wrocław