Na mocy porozumienia inwestor na terenie gminnym dokona rozbiórek garaży i komórek lokatorskich, a w zamian we wnętrzu pojawią się podziemne pojemniki na odpady, oświetlenie i plac manewrowy. To jednak nie wszystko, bo pomiędzy ul. Walońską a Traugutta powstanie pierwszy we Wrocławiu ogólnodostępny park sensoryczny, który ma oddziaływać na zmysły w sposób bardziej intensywny niż podczas przebywania w tradycyjnym parku.
Koncepcja zakłada ogrody wzroku, dźwięku i zapachu oraz centrum mieszkańca na świeżym powietrzu, gdzie będą odbywały się warsztaty i zajęcia edukacyjne. Co ważne, park będzie ogólnodostępny, a inwestycję w całości sfinansuje Angel Poland Group.
- We Wrocławiu dbamy o przestrzenie zielone systemowo. Współpracujemy z biznesem, inwestorami, przedsiębiorstwami i co najważniejsze - mieszkańcami, aby wspólnie tworzyć kolejne miejsca do rekreacji i odpoczynku w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Wspólnym wysiłkiem kreujemy takie przestrzenie jak wspomniany park sensoryczny, ale nie tylko. W połowie 2025 roku mieszkańcy i mieszkanki będą mogli w całej okazałości korzystać z uroków nowego ogólnodostępnego terenu zielonego – podkreśla Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.
Pierwszy etap, związany z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę, szacowany jest na około sześć miesięcy, natomiast realizacja robót budowlanych planowana jest do końca czerwca 2025 roku. Wówczas mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać z nowych, zielonych terenów rekreacyjnych. Wszelkie koszty inwestycji ponosi Angel Poland Group. Wcześniej spółka zaangażowała się w rewitalizację nabrzeża Oławy.
- W ramach odpowiedzialności społecznej, niezwykle ważna jest dla nas dbałość o ekologię. Dostrzegając potencjał zielonych terenów inwestujemy w nie swój kapitał, aby lokalna społeczność mogła w pełni korzystać z otaczających ją przestrzeni - mówi Kamil Mazela, kierownik projektu z Angel Poland Group. - Tak było choćby w przypadku promenady i pomostów wzdłuż Oławy, które dziś stały się jednym z najchętniej uczęszczanych miejsc na Przedmieściu Oławskim. Inicjatywa stworzenia parku sensorycznego ma na celu zagospodarowanie
terenu, który dziś nie stanowi żadnej wartości dla mieszkańców. Już niebawem zyskają oni nowe miejsce spotkań i sąsiedzkiej integracji – dodaje.