Od sierpnia wrocławianie mogą korzystać z sześciu nowych opłatomatów. W prosty sposób dokonujemy w nich płatności podatków, opłat związanych z rejestracją pojazdów, praw jazdy czy zameldowania, a także opłat Wydziału Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Geodezji.

Mieszkańcy mogą już korzystać z dwunastu opłatomatów: sześciu gotówkowych i bezgotówkowych oraz sześciu wyłącznie bezgotówkowych.

Nowe opłatomaty gotówkowo-bezgotówkowe i bezgotówkowe działają w: Centrum Obsługi Mieszkańca w CH Magnolia, COM-ie przy al. Kromera, COM-ie na pl. Nowy Targ, COM-ie przy ul. Zapolskiej, Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej orz w Biurze Obsługi Klienta ZDiUM przy ul. Długiej.

W Centrum Obsługi Podatnika przy ul. Kotlarskiej oraz w COM-ie na pl. Nowy Targ pojawiły się opłatomaty gotówkowe i bezgotówkowe. Wcześniej można było tam płacić wyłącznie kartą.

W Biurze Obsługi Klienta Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta – podobnie jak we wszystkich innych punktach - można dokonywać już opłat podatkowych czy tych związanych z prawami jazdy lub zameldowaniem. W ciągu najbliższych dni pojawi się dodatkowo możliwość dokonywania innych opłat, pobieranych przez ZDiUM.

Łącznie, mieszkańcy mogą już korzystać z 12 opłatomatów (6 gotówkowych i bezgotówkowych oraz 6 bezgotówkowych) w następujących lokalizacjach: na ul. G. Zapolskiej 4 (3 opłatomaty), ul. Kotlarskiej 41 (2 opłatomaty), w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Włodkowica (2 opłatomaty), na pl. Nowy Targ 1-8 (2 opłatomaty), na al. Kromera 44 (1 opłatomat), w Magnolii przy ul. Legnickiej 58 (1 opłatomat), w ZDIUM-ie przy ul. Długiej 49 (1 opłatomat).

Ewentualne reklamacje związane z funkcjonowaniem opłatomatu (np. brak wydruku) można zgłaszać w Centrum Obsługi Mieszkańca, w którym znajduje się maszyna lub na infolinii PKO Banku Polskiego pod nr. tel.: 801 302 302* (telefony stacjonarne) lub 81 535 60 60* (telefony komórkowe).

Zbyt wysokie opłaty, zdaniem mieszkańców, nie podlegają reklamacji… WK

Źródła: Wrocław