Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Dzieci i młodzież muszą rozwijać swoje pasje, dlatego Centrum Kreatywności „Talent” przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu stworzyło u siebie miejsce ze sceną i przestrzenią wystawienniczą, gdzie prezentowana będzie twórczość młodych ludzi – z Polski i Ukrainy. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie nowej sceny.

Centrum Kreatywności Talent to teraz miejsce inspirujące do działania.

Cel przedsięwzięcia? Integracja młodzieży ukraińskiej oraz promocja kultury ukraińskiej i polskiej. Aktywność sceniczna na zajęciach pozwala dzieciom rozwijać swoje uzdolnienia i kształtować zainteresowania. Dla większości wychowanków dotkniętych traumą wojny taniec pełni również funkcję terapeutyczną i pozwala na swobodne wyrażenie uczuć oraz emocji w bezpiecznym środowisku.

- Dla Ukraińców potrzebna jest nie tylko pomoc doraźna. Oni muszą kultywować swoją kulturę, rozwijać pasję swoich dzieci. Zdecydowaliśmy się na zrobienie profesjonalnej sceny, takiej przestrzeni wystawowej, aby dzieci poczuły się ważne, szczególnie te, którą biorą udział w projektach plastycznych czy artystycznych – mówi Izabela Suleja, dyrektor Centrum Kreatywności Talent. – Jest to niezwykle ważne wydarzenie, ponieważ dzieci zapominają o tym, co się złego dzieje. Muszą traumę przerobić i to im daje doskonałą okazję do tego, żeby w tak dobrych warunkach mogły się w tym miejscu leczyć, ale i rozwijać – dodaje.

Pieniądze na profesjonalną scenę dla dzieci i młodzieży wyłożył prywatny inwestor – firma Infosys BPO Ltd. - Cieszymy się, że jako organizacja możemy pomagać w tak trudnym czasie i właśnie w takiej formie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać dzieciom, bo każdy jest tym dotknięty. Miło pomagać tak wspaniałym ludziom – podkreśla Jason Andrew z Infosys BPO Ltd.

Źródła: Wrocław