Przez pierwsze 181 dni 2024 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 17 tys. operacji lotniczych (startów i lądowań). Dziennie ze stolicy Dolnego Śląska realizowano średnio 96 operacji, co przekłada się na cztery operacje na godzinę. W porównaniu do zeszłego roku jest to wzrost o niemal 20%.
- Za nami najbardziej udane półrocze w historii. Liczby mówią same za siebie. Nie ma obszaru, w którym nie notujemy lepszych wyników, niż w zeszłym roku. Poprawiliśmy się zarówno w przypadku rejsów realizowanych przez przewoźników sieciowych, jak również niskokosztowych i czarterowych. Oferta, przygotowana wspólnie z przewoźnikami jest doceniana przez pasażerów chętnie latających z Wrocławia - podkreśla Karol Przywara, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.
Największe wzrosty zanotowali przewoźnicy sieciowi. Ponad tysiąc operacji lotniczych więcej niż w pierwszym półroczu zeszłego roku przełożyło się na wzrost liczby obsłużonych pasażerów o ponad 80 tysięcy, co daje 54-procentowy przyrost rok do roku. Dobre półrocze we Wrocławiu zanotowali również tour operatorzy. Liczba operacji lotniczych wzrosła o ponad 500, a z oferty zorganizowanego wypoczynku ze stolicy Dolnego Śląska skorzystało niemal 100 tys. więcej pasażerów więcej niż przed rokiem.
- Jasno określona strategia rozwoju przynosi wymierne efekty. Zarówno wyniki operacyjne, jak i finansowe spółki są doskonałe. To dobry prognostyk przed okresem dużych inwestycji, które nas czekają - zaznacza Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu.
Czerwiec 2024 roku był najlepszym miesiącem w historii Portu Lotniczego, z usług którego skorzystało niemal 480 tys. pasażerów. Najbardziej pracowitym dniem była niedziela 28 czerwca. Tego dnia wrocławskie lotnisko obsłużyło 18 874 podróżnych. Średnie wypełnienie samolotów wyniosło niemal 90% dla wszystkich połączeń.
Najpopularniejszymi turystycznymi kierunkami oferowanymi przez przewoźników niskokosztowych w czerwcu były Zadar, Mediolan i Malta. W przypadku czarterów, poza wciąż popularną turecką Antalyią dużym zainteresowaniem cieszą się loty na grecką wyspę Kos i do tureckiego Bodrum.
W 2023 roku wrocławskie lotnisko osiągnęło rekordowe przychody, które wyniosły ponad 450 mln zł, był to wzrost rok do roku o niemal 14%.