Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

We Wrocławiu czystą, chłodną kranówkę można pić za darmo z powszechnie dostępnych zdrojów. Jest ich 10. Znajdziecie je w różnych częściach miasta (patrz mapka).

Woda z ulicznych zdrojów jest bezpieczna

Zdroje stoją w centrum miasta np. w Rynku, jak na popularnych wśród mieszkańców miejscach we Wrocławiu przy Hali Stulecia czy Wyspie Słodowej.

MPWiK zachęca do picia kranówki, bo jest smaczna i zdrowa, a także zawiera cenne minerały. Urządzenia z bezpłatną wodą znajdują się w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców i turystów. We Wrocławiu można znaleźć 10 zdrojów, z których każdy skorzysta w wygodny sposób. Ich konstrukcja daje komfort użytkowania seniorom i osobom z niepełnosprawnościami. Wodę można nalać do np. butelki lub zaspokoić pragnienie bezpośrednio ze zdroju. Posiada on także osobną misę specjalnie zaprojektowaną oraz wykonaną z myślą o czworonogach.

Aby zapewnić bezawaryjną pracę zdrojów, można je uruchamiać dopiero późną wiosną, gdy nie ma już zagrożenia gwałtownym spadkiem temperatur. Zdroje służą nam tak długo, jak długo utrzymuje się ładna pogoda. Kiedy zaczynają się pierwsze przymrozki, zostają wyłączone, aby nie dopuścić do zniszczenia armatury. Osłonięte czekają przez zimę, aby służyć mieszkańcom, gdy tylko zrobi się ciepło.

Jeśli zdarzy się nam zauważyć usterkę lub niesprawność któregoś z poidełek, warto zgłosić to do biura obsługi klienta W MPWiK: tel. 71 34 09 655 lub e-mail: bok@mpwik.wroc.pl To ułatwi szybką reakcję i zapewni sprawne działanie urządzenia.

Źródła: MPWiK