Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Na najbliższą środę zaplanowano otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Widnej 17. Lokal został użyczony przez spółdzielnię organizacji, a miasto przeznacza dotację (75 tys. zł) na działania i koszty mediów.

Miejsce spotkań przy ul. Widnej zmienia szyld i działa dalej!

- Ufamy, że taki model trójstronnej współpracy miasta z organizacją pozarządową i spółdzielnią mieszkaniową może być powielany na innych osiedlach. Szczególnie tam, gdzie nie ma lokali miejskich odpowiednich do prowadzenia CAL, a takie są w zasobach spółdzielni – mówi Michał Guz z biura prasowego Urzędu Miasta Wrocław.

Życiem CAL-u będzie kierowała Fundacja „Myślę, Czuję, Jestem” powstała w 2012 roku. Od sześciu lat działa w lokalu przy ul. Widnej 17 na rzecz wrocławianek i wrocławian, a szczególnie na rzecz mieszkanek i mieszkańców osiedla Huby.

Fundacja od lat realizuje we Wrocławiu projekty ukierunkowane na aktywizację społeczną i integrację lokalną. Zgodnie z misją, niesie szeroko rozumianą pomoc i wsparcie człowieka na każdym etapie oraz we wszelkich dziedzinach jego życia. Prezeską fundacji jest Teresa Malik, pedagog specjalny, wieloletni wychowawca i dyrektor w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 11 we Wrocławiu.

To już 22. CAL we Wrocławiu. Centra Aktywności Lokalnej na wrocławskich osiedlach działają od kilku lat. Powstały, by wspierać lokalne społeczności. Prowadzą je organizacje pozarządowe. Operatorzy każdego CAL-u wyłaniani są w otwartym konkursie ofert. Miasto wybranym w konkursach organizacjom udziela dotacji na prowadzenie poszczególnych centrów. W tym roku na funkcjonowanie CAL-i Wrocław przeznaczył ponad 5 mln złotych.

Źródła: Wrocław