Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Miniony weekend to było święto pasjonatów wygrzewania się we wrocławskim Aquaparku przy ul. Borowskiej. Podczas Wielkiego Wrocławskiego Saunowania korzystali już oni z nowych przestrzeni ogrodów saunowych.

Ogrody saunowe to teraz 6000 mkw. przestrzeni pełnej kwiatów, krzewów i drzew.

Za nami weekend pełen wrażeń we wrocławskim Aquaparku. Liczby nie kłamią, był to największy event saunowy na terenie kraju. Na Wielkie Wrocławskie Saunowanie przyjechało 45 saunamistrzów z całej Polski, a ceremonie trwały od godz. 10 do 22. Nie trzeba było mieć dodatkowego biletu, wystarczyła zwykła wejściówka do strefy saun.

- Najważniejsze jest to, co po weekendzie zostanie. Otóż nasz Aquapark mocno się powiększył. Tuż przed rozpoczęciem wydarzenia otwarto nowe przestrzenie ogrodu saunowego - mówi Tomasz Sikora, rzecznik prasowy Wrocławskiego Parku Wodnego.

Co się zmieniło? - Po pierwsze połączyliśmy obecny ogród saunowy z wioską saunową i uzyskaliśmy w sumie 6000 mkw. nowej przestrzeni pełnej kwiatów, nowych krzewów i drzew - opowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Aquaparku.

Tym samym powstała olbrzymia przestrzeń do wypoczynku. – A po drugie stworzyliśmy w jednym z domków wioski saunowej grotę lodową, czyli profesjonalną przestrzeń do schładzania się po ceremoniach o temperaturze około -8 stopni - dodaje Kornel Kempiński, dyrektor zarządzający obiektem przy Borowskiej.

Dzięki rozbudowie obiekt otworzył się na potrzeby wszystkich saunowiczów, którzy niejednokrotnie informowali Wrocławski Park Wodny, że brakuje przestrzeni do schładzania się po wypoczynku w saunie.

Kolejną atrakcją w ogrodzie jest palenisko, przy którym saunamistrzowie i obsługa obiektu będą rozpalać ognisko z ekologicznego drewna. To holistyczne miejsce relaksu. I w końcu otwarto w ogrodzie długo wyczekiwaną, całoroczną strefę gastronomiczną, bogatą w napoje, koktajle oraz wyśmienite potrawy.

Przypomnijmy, że podczas Wielkiego Wrocławskiego Saunowania saunamistrzowie prezentowali pokazy zahaczające o bieszczadzkie szlaki, ceremonie ze Skandynawii, Turcji czy Japonii. - Zaprosiliśmy saunamistrzów z całej Polski. Chcieliśmy zobaczyć, jak wyglądają prowadzone przez konkurencję ceremonie saunowe. Choć to na ogół bardzo partnerskie relacje – wielu saunamistrzów, którzy dziś obsługują ośrodki w południowej i zachodniej Polsce, pierwsze kroki stawiało u nas. A teraz wielu po prostu wróciło, pokazując jak rozwinęli swój warsztat – podkreśla prezes Kaliszczak.

Dodajmy, że strefa saun znajduje się również w Aquaparku na Brochowie przy ul. Polnej, a bliźniacza powstanie również przy ul. Wilanowskiej na Zakrzowie. Z tego ostatniego miejsca zaczniemy korzystać już wiosną przyszłego roku.

Źródła: Wrocław