- Odsłonięta została ostatnia kondygnacja i już możemy sobie wyobrazić jak będzie wyglądała całość. Nie możemy się doczekać, szczególnie gdy przypomnimy sobie, jak budynek wyglądał wcześniej - podkreśla Aleksandra Lipertowska, rzeczniczka prasowa Zarządu Zasobu Komunalnego.
Po podłączeniu większości kamienic komunalnych do stałego źródła ciepła Wrocław kontynuuje program kompleksowej rewitalizacji i modernizacji zasobu komunalnego. W najbliższych kilku latach miasto zmieni oblicze około stu kamienic.
- Mamy jeden z największych w kraju, ale i jeden z najstarszych zasobów komunalnych. Mamy też świadomość, że nie wszędzie Wrocław widziany przez kuchenne drzwi jest jak z obrazka. Naszym priorytetem jest jednak konsekwentnie ten obraz zmieniać, podwórko po podwórku i kamienica po kamienicy - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Zakres prac obejmuje przede wszystkim elewacje budynków, dachy , klatki schodowe, izolacje przeciwwilgociowe i remonty piwnic oraz modernizacje instalacji wodno-kanalizacyjnej i likwidację WC w częściach wspólnych.
- Zwiększamy też tempo remontów lokali komunalnych, z uwzględnieniem obecnie niezagospodarowanych, o 200 rocznie. Chcemy radykalnie skrócić czas oczekiwania na lokal komunalny, w tym zwłaszcza na lokal objęty najmem socjalnym - zaznacza Jan Bujak, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Eksploatacji w UM Wrocławia.
Tymczasem Zarząd Zasobu Komunalnego wyłania wykonawcę remontu elewacji kamienicy przy ul. Ołbińskiej 15. Do jego zadań będzie należało odtworzenie detali architektonicznych, renowacja części ceglanej elewacji, naprawa spękań, remont balkonów oraz roboty tynkarskie i malarskie. Oferty można składać do 1 sierpnia.