Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Kultowa impreza biegowa powraca na ulice Wrocławia. Nocny Półmaraton już 17 czerwca, a lista startowa zapełniła się na trzy miesiące przed imprezą. Pobiegnie w niej ponad 8 tysięcy uczestników.

Tak było przed rokiem. Tuż za metą. Jeszcze grymas bólu, za chwilę pojawi się uśmiech radości.

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się od dziewięciu sezonów, a wyjątkiem były lata 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i „połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali Europy. Zawodnicy startują o godz. 22 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych na potrzeby imprezy. Uroku dodają kibice zgromadzeni na trasie biegu i na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajdują się start i meta imprezy.

Trofeum za pokonanie półmaratońskiego dystansu przybierze w tym roku kształt dziewiątki. Na pierwszej stronie medalu możemy zobaczyć łuk Stadionu Olimpijskiego i charakterystyczną wieżę zegarową znajdującą się na jego terenie. Warto zwrócić uwagę na godzinę widniejącą na tarczy zegara - wskazuje 22., czyli porę startu 9. edycji biegu.

Nad wieżą rozpościera się ogromny, srebrzysty księżyc, a po prawej stronie możemy dostrzec nazwę wydarzenia, która widnieje również na rewersie medalu. Znajdzie się też miejsce na dokonanie dedykowanego graweru, co będzie możliwe na terenie imprezy po ukończeniu biegu.

Gdy chodzi o koszulki, damska i męska będzie różnić się nie tylko krojem, ale także centralnym elementem graficznym. Nocna oprawa i najważniejsze budowle stolicy Dolnego Śląska znajdą się na froncie trykotu. W jego centralnej części zaświeci księżyc w pełni, na którego tle - w zależności od wersji - umieszczona została biegaczka lub biegacz.

Tegoroczna trasa prowadzi przez najpiękniejsze i najciekawsze zakątki miasta. Znajdą się na niej zarówno klasyczne i dobrze znane zawodnikom fragmenty, takie jak most Grunwaldzki, ul. Grodzka czy aleja Różyckiego, ale również zupełnie nowe elementy - m.in. ulica Sienkiewicza, plac Wolności czy Aleja Wielkiej Wyspy.

Do dyspozycji zawodników będą m.in. cztery punkty nawadniania, punkty odżywcze, kurtyny wodne i toalety.

Imprezy towarzyszące

Imprezie będzie towarzyszyć szereg wydarzeń rodzinnych i rozrywkowych. Kolejne informacje będzie można znaleźć na stronie www.pol.wroclawmaraton.pl (w kaflu pytania i odpowiedzi).

Źródła: MCS Wrocław