Już w czerwcu kierowcy będą mogli przejechać swobodnie w obu kierunkach ulicą Cybulskiego. Zakończyła się bowiem przebudowa pierwszego odcinka ul. Pomorskiej od mostu Pomorskiego Północnego do ul. Dubois. Inwestycja kosztowała miasto ponad 4,7 miliona złotych.

Przy ul. Pomorskiej powstało nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy

Prace objęły przebudowę sieci podziemnych i nadziemnych, budowę nowej jezdni, torowiska tramwajowego, dróg dla rowerów, chodników, nasadzenia zieleni, powstało też nowe przejście dla pieszych łączące ulicę Strażniczą z bulwarem Zwierzyckiego. – Przed nami ostatnie odbiory na budowie, gdy pomyślnie się zakończą natychmiast puścimy ruch samochodowy w tym rejonie – mówi Bartosz Nowak, z Wrocławskich Inwestycji nadzorujących prace.

Roboty na tym fragmencie ul. Pomorskiej i tarczy skrzyżowania z ul. Cybulskiego były skoordynowane z przebudową mostów Pomorskich. To z kolei inwestycja, która kosztuje ponad 70 milionów złotych.

Przypomnijmy, że w środę podpisana została umowa na przebudowę 1,2 km ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica. To inwestycja za ponad 66 milionów złotych.

Źródła: WI