Wakacje to czas remontów - niewielką ilość odpadów poremontowych, gruzu, ceramiki łazienkowej możemy przywieźć do PSZOK-u. Pamiętajmy, że tego typu odpady należy wyjąć z worka, a ten umieścić we właściwym kontenerze. Podobnie jest ze sprzętem RTV i AGD oraz innymi elektroodpadami, które możemy zostawić w PSZOK-u. Elektroodpadem są też kable, ładowarki, a nawet zabawki z elektroniką.
Do ekopunktu przywieziemy też odpady wielkogabarytowe - stare meble, także ogrodowe, płyty MDF, materace, dywany, drzwi, deski do prasowania czy suszarki na pranie.
Stare farby, kleje i żywice - to kolejna grupa odpadów przyjmowana w PSZOK-u. Najlepiej tego typu odpady przynosić w oryginalnych opakowaniach wraz z etykietami informującymi o zawartości. Odpady problemowe to także papa budowlana, przeterminowane i niepotrzebne leki, żarówki, świetlówki, baterie, akumulatory, gaśnice oraz opony.
Wrocławskie Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów tylko w tym roku zebrały już ponad 5 600 ton odpadów. To darmowy i prosty sposób, by pozbyć się kłopotliwych śmieci.
We Wrocławiu funkcjonują dwa ekopunkty, w których wrocławianie mogą bezpłatnie oddawać kłopotliwe odpady - wszystkie, których nie należy wyrzucać do przydomowych pojemników na odpady lub gromadzić poza wskazanymi kontenerami. PSZOK przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-17 i w soboty w godz. 8-16, a przy ul. Janowskiej 51 w dni robocze w godz. 7-15. Trwają prace nad uruchomieniem trzeciego przy ul. Szwajcarskiej. Zostanie otwarty jeszcze w tym roku.