Treści dostępne w serwisie zostały stworzone w komercyjnej współpracy z miastami

Staw przy Maślickiej to w sezonie popularny teren rekreacyjny, nie tylko dla wędkarzy, ale także amatorów lodów na patyku i chętnych do piknikowania na łonie natury. Jego otoczenie wzbogaciło się w zeszłym roku dzięki realizacji drugiego etapu projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego o piękny plac zabaw. To nie koniec działań.

W tym roku pojawi się kolejna ścieżka (stumetrowa), a także osiem drzew i ponad tysiąc krzewów, bylin oraz traw ozdobnych.

W ramach inwestycji o wartości 500 tysięcy złotych Zarząd Zieleni Miejskiej wykonał zestaw zabawowo-wspinaczkowy, huśtawkę typu bocianie gniazdo, siedzisko w formie drewnianej belki, do tego kosze. Standardowo towarzyszyło temu odtworzenie zieleni.

- Dbając o obszar urządzony według pomysłu mieszkańców w tym roku dołożymy tutaj ponad 100-metrową ścieżkę i jeszcze więcej zieleni: osiem drzew i ponad tysiąc krzewów, bylin oraz traw ozdobnych – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. – Zazielenianie miasta to nasz priorytet i tego konsekwentnie się trzymamy – dodaje.

Obecnie trwa m.in. zazielenianie pl. Nowy Targ, a planami miasta dotyczącymi tej sfery życia zajmowała się Rada Miejska na lutowej sesji. Chodziło m.in. o aktualizację miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, w tym rezygnację z planów zabudowy w wielu punktach Wrocławia.

Źródła: Wrocław